Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit tudnék még tenni ebben a...

Mit tudnék még tenni ebben a helyzetben? (előző lakó cégének NAV adótartozása)

Figyelt kérdés

Másfél évvel ezelőtt vásároltunk egy lakást ingatlanközvetítőn keresztül. Az előző tulajdonos kiadta a lakást és aki bérelte, annak volt egy Kft-je. Az adás-vétel rendben megtörtént, kiköltöztek az előző lakók, mi felújítottuk az egész lakást, majd beköltöztünk. Az előző tulajdonos elmondása szerint mindent átírattak. Viszont a minap kijött a NAV hozzánk. Nem voltunk otthon, ezért csak egy értesítőt hagytak, hogy adótartozás miatt kerestek egy Kft.-t a mi címünkön, de annyira rondán írták le a keresett Kft. nevét, hogy el sem lehet olvasni, valamint azt is leírták, hogy 12-én újra keresni fognak, legyünk otthon. Nekem semmiféle Kft.-m nincsen, gondolom a régi bérlő Kft.-je lehet. Másnap jött egy ajánlott levél értesítő egy behajtó cégtől, de az már egy személy nevére, gondolom az előző tulaj vagy bérlő valakije. Ezt szépen visszaküldetem a postával, hogy nem lakik ilyen személy ezen a címen. Hívtam a NAV-ot, de sosem veszik fel a telefont, aztán egy e-mailt írtam nekik, amiben leírtam mindent, de még erre sem válaszoltak. Jeleztem az előző tulajdonosnak is a szitut, azt mondta, hogy utánajár, bár én annyira nem bízok ebben. Volt már valaki ilyen cipőben? Mit tudnék még tenni, hogy ne nálunk keressék ezt a Kft.-t? Nem vihetnek el tőlünk semmit, igaz?

Köszi előre is a válaszokat!



2020. aug. 10. 14:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Menj be egy kormányablakba és minden a címeteken lévő személyt, szervezetet fiktiváljatok. Tértivevényes levélben jelezzétek a behajtócég és a NAV felé, hogy a címen ilyen kft nincs, nektek ahhoz közötök nincsen. 12-én azért legyetek otthon, nehogy feltörjék az ajtót a behajtósok.
2020. aug. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

Először keress rá a címedre az ecégjegyzékben, hogy tudd milyen cég van oda bejelentve.

Utána el tudod intézni, hogy a székhely hozzájárulási nyilatkozatot visszavonod.

2020. aug. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Feltörhetik az ajtót a behajtósok? :O
2020. aug. 10. 15:22
 4/20 anonim ***** válasza:
77%

2, nem tud visszavonni olyasmit, ami nem létezik, ő nem adott ki ilyen nyilatkozatot.


Kérdező,

1) e-cégjegyzékben nézz utána a címednek

2) kormányhivatalban kérj róla igazolást, hogy rajtad kívül ki van bejelentve az ingatlanba

3) ha valaki be van jelentve, indítsd el a lakcímfiktiváltatási eljárást

4) Az ügyvéded tértivevényes levélben szólítsa fel az előző tulajt és a Kft-t, hogy rendezzék a helyzetet!

2020. aug. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
40%

“Feltörhetik az ajtót a behajtósok? :O“


Nem

2020. aug. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%
A "behajtósok" nem - viszont a NAV és a bírósági végrehajtó minden további nélkül. Úgyhogy javaslom legyél otthon, illetve jelezd a hatóságok felé mi a szitu + amit a 4-es gyönyörűen leírt.
2020. aug. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

Nem kell beparázni. 12-én - ha módodban áll - legyen valaki otthon. Felvesznek erről az egészről egy jegyzőkönyvet, aztán hagynak békén a továbbiakban.


A cég (KFT) valószínűleg azt az ingatlant jelentette be székhelynek, vagy telephelynek, ami már a Tiétek. És nem intézte el, hogy ki is jelentkezzen onnan. A NAV azért keresi ott, mert az országos nyilvántartásban ez a címe a cégnek.


Egy behajtó cég nem "törhet fel" ingatlant, de egy végrehajtó (önálló bírósági, adóhatósági, törvényszéki stb.) már igen.


Véleményem szerint lakcímet fiktíváltatni abban az esetben lehet, ha magánszemélyről beszélünk. Gazdasági társaság esetén nem gondolnám. A székhelyet, telephelyet nem a lakcím-nyilvántartóba jegyzik be, hanem a gazdasági társaság törzsadatai közé, amikor a cég megalakul. A NAV-tól majd kérdezd meg 12-én, hogy mit tudsz tenni ez ügyben.

2020. aug. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
48%
7, lehet rosszul fogalmaztam, de a magánszemélyek címét kell fiktiváltatni...azt feltételezem, hogyha a KFT-t nem jelentették ki, akkor magukat sem
2020. aug. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy esélytelen hogy bárkit is ide tudnék rendelni a megadott időpontban 12-én.

Úgyhogy még előtte megpróbálom őket elérni telefonon.

2020. aug. 10. 18:27
 10/20 anonim ***** válasza:
64%

ecégjegyzéket megnézted?

ott van a Kft elérhetősége!

2020. aug. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!