Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hol tudom most azonnal lekérde...

SoldiErsEyEs kérdése:

Hol tudom most azonnal lekérdezni megvan-e a 3 éves TB jogviszonyom?

Figyelt kérdés
Mert neten ehhez regisztrálnom kell, de ahhoz kell egy e azonosító amit személyesen adnak ki úgy tudom és ahhoz időpont kell ha minden igaz. Telefonszámot viszont sehol sem láttam, bár ez lehet már a fáradtság miatt van. Ha van rá mód, hogy telefonon is megtudjam megvan-e a 3 évem és valaki leírja hol kell keresnem annak megköszönöm.

2020. aug. 10. 16:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Az újfajta személyi igazolványod mellé kaptál egy kártyát, amin van a regisztrációs kód.
2020. aug. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ügyfélkapus regisztrációd van???
2020. aug. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Ne harad+gusj, de ezt lekérdezés nélkül is tudnod kell.

Más kérdés, hogy hol tudsz róla igazolást szerezni.

2020. aug. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Bocsi, de ezt lekérdezés nélkül is tudnod kellene.

Minden munkaviszonyos időszak biztosítottságot keletkeztet. Csak ki kell számolnod, hogy mennyi munkaviszonyod van.


Bár nem tudom, hogy mihez kell ennyire sürgősen...

2020. aug. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
25 nap volt a legtöbb TB jogviszony nélkül, az még folyamatosnak számít?
2020. aug. 11. 19:40
 6/10 anonim ***** válasza:
mihez kell neked folyamatos tb-jogviszony?
2020. aug. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mihez kell folyamatosnak lennie.

Egyik dolognál annak számít a 30 napot meg nem haladó, másik dolognál 1 nap kiesés miatt is "bukhatod".

Több információt kérünk...

2020. aug. 13. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A babaváró hitel miatt kérdeztem. Az előző válaszolóknak köszönöm a segítséget!
2020. aug. 14. 03:37
 9/10 anonim ***** válasza:

8: na ez már konkrétabb infó. Tessék, olvasd el ezt!


<30 napos megszakítás még folyamatosnak számít!


[link]


"Mit jelent a folyamatos jogviszony?



A rendelet folyamatos jogviszonyt említ, ami abban az esetben teljesül, “ha abban legfeljebb 30 nap megszakítás van, illetve a felsőoktatásról szóló törvény hatálya alá tartozó felsőoktatási intézményben folytatott tanulmányok befejezését követően a következő, babaváró támogatásra jogosító jogviszony megkezdéséig hat hónapnál hosszabb megszakítás nincs”.



Ezt ügyfélkapun keresztül egyszerűen ellenőrizhetjük, hiszen ott születésünk pillanatától kezdve vezetik ezeket az információkat. Ügyfélkapu nélkül sincs nehéz dolgunk, hiszen az adat lekérdezhető bármelyik okmányirodában vagy kormányablakban."

2020. aug. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2020. aug. 14. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!