Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Segítséget kérek! Ha a melléká...

Segítséget kérek! Ha a mellékállásom nem fizette utánam az egészségbiztosítási járulékot, -emiatt nem kapok tőlük pénzt a táppénzre (várandós vagyok) -, akkor a náluk ledolgozott évek a Gyesbe, Gyedbe és egyáltalán sehova sem számítanak?!?

Figyelt kérdés
2010. aug. 4. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Hát nem, mert ha nem fizette a járulékokat, akkor az feketemunka. Olyan, mintha nem is lett volna. Örülj, hogy nem büntetnek meg érte. Mert a feketéző munkavállalót is ugyanúgy megbüntethetik, mint a munkaadót.
2010. aug. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy a TB-t, a munkaerő-piaci járulékot, a nyugdíjjárulékot stb. fizették és be voltam/vagyok jelentve mert annak utánajártam csak a törvény szerint az eb járulékot nem kell fizetniük mert azt a főállásom fizeti utánam és ezért nincs táppénz.
2010. aug. 4. 16:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Amelyik tetű vállalkozó nem fizeti a járulékokat, az bizony egy mocskos csaló, és falhoz kéne állítani mindet. És sajnos nem egy ilyen van, és mégis elfogadják az emberek, mert különben mehetnek az utcára.

Ha felmentést kapnak egy járulék fizetése alól, az más tészta. De ez nem derült ki az eredeti kérdésből.

2010. aug. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező, én úgy tudom, hogy a főállás fizeti a járulékot és mindent csak a főállás után számítanak.
2010. aug. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!