Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Beadtam a NAV-hoz a 201011U...

Beadtam a NAV-hoz a 201011U bejelentő lapot(az ügyintéző kitöltötte helyettem) még júliusban elején. Azt mondta hogy 30 napon belül kapni fogok egy határozatot, ami azóta se jött meg. A határozattal együtt fogom a csekkeket is megkapni?

Figyelt kérdés
A csekkeket külön kell igényelni valahol vagy hogy megy ez? És miért nem kaptam még meg a határozatot?

2020. aug. 17. 09:40
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocs, a 20T1011U bejelentőlapról van szó!
2020. aug. 17. 09:50
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia, csak annyit tudok mondani, hogy mikor én beszéltem a NAV ügyintézőjével, azt mondta hogy elbírálás után azonnal van biztosításod, anélkül hogy fizettél volna. Szerintem most az új helyzetre való tekintettel sokan most kezdik el maguk után fizetni, és csúszás lehet. Ám azt megkérdezhetem hogy hány lapot kellett kitölteni? értem ezalatt hogy a 20T1011U-en kívül a 20T1011U-A is ki kell? Itt a kezembe a nyomtatvány, de nem teljesen világos.
2020. aug. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én azt az infót kaptam a navtól, hogy nem kell beadni a nyomtatványt, mert automatikusan látják, ha megszűnik a munkaviszonyod, ezért automatikusan kivetik az eü szolg járulékot. Akkor kell ez a nyomtatvány csak, hogyha még júli 1 előtt szűnt meg a biztosításod.
2020. aug. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem én töltöttem ki, mindent az ügyintéző csinált.

Igen, 20T1011U-A is kell. A saját pédányom 3 lapból áll. A fizetési kötelezettség időpontjának szintén az ügyintéző nézett utána a rendszerben.

2020. aug. 17. 11:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Köszi, még azt nézem a nyomtatványon hogy nem lehet hogy az ügyintéző be x-elte h átutalással kívánom teljesíteni? 2-es voltam.
2020. aug. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem nincs x ott. Az csak akkor kell, ha nem csekkel akarod fizetni.
2020. aug. 17. 11:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, azt tudom, csak azért kérdeztem h "véletlenül" nem x-elte be.Ám én is csekken szeretném majd fizetni. Elvileg a határozattal együtt megküldik a csekkeket is. De te már biztosított vagy.
2020. aug. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindkettőtöknek
2020. aug. 17. 18:29
 9/9 anonim ***** válasza:

"De te már biztosított vagy."


Nem vagy biztosított. A biztosított fogalma mást takar. Te egészségügy szolgáltatásra jogosult vagy, nem pedig biztosított.

Biztosított tipikusan az, aki munkaviszonyban áll, vagy olyan ellátást kap, ami biztosítottságot keletkeztet (például álláskeresési járadék).

2020. aug. 19. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!