Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kinek érdemes adni az adó...

Kinek érdemes adni az adó 1%-át? Melyik szervezetnek?

Figyelt kérdés
2020. aug. 22. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Nem adok ilyen kamu alapítványoknak pénzt. Azok lenyelik. Inkább anyum óvodájának utalom, ők megérdemlik.
2020. aug. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Iskola, vöröskereszt, menhely stb...


Az egyháznak nem adom, inkább hagyom az államkasszában.

2020. aug. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
76%
Én jótékony szervezetek közül válogattam.
2020. aug. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Én olyannak adom, ami a városomban van és tudom, hogy valóban működik. Adtam már a színház alaítványának, állatvédőknek, a kórház egyik alapítványának, jótékonysági szervezetnek, pl. Máltaiak, Karitasz. A másikat meg a Katolikus Egyháznak szoktam, mert katolikus vagyokm
2020. aug. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, egyrészt olyannak, akik céljait TE fontosnak tartod. Mi nem tudhatjuk, hogy téged mi érdekel. Másrészt arra mindenképp figyelni kell, hogy nem kamu legyen. Ez minden adakozásra igaz, nem csak az 1%-ra.


Nekem nincs szja 1%, mert KATA adózó vagyok, de néha szoktam én is adakozni. Én az ismeretségi körömből választok, tehát olyan helyre menjen, amit tényleg ismerek és nyomon tudok követni. Ez évente egy alkalom szokott lenni, volt már tudományos egyesület (szakmámon belüli terület, én is a tagja vagyok), volt egyszer egy család, akinek gyűjtöttek (leégett a házuk itt, az utcánkban), színház (londoni, ahova sokat járok ki, és a kedvenc színészem is épp ott játszott), unokahúgom óvodájának... ilyesmi.

2020. aug. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 belapus ***** válasza:

A NAV honlapján tudod ellenőrizni, mely szervezetek jogosultak az 1 % igénylésére.

Ahogy fentebb írták, azoknak érdemes adni, akiknek a céljait segíteni szeretnéd.

2020. aug. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A gyerekem bölcsijének szoktam, pedig már egy ideje nem oda jár.
2020. aug. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én mindig állatmenhelyeknek adom, anyum pedig madárkórháznak :) vmikor a tv-ben is van hír, hogy éppen most kit, mit, hogy gondoznak vagy mi történt az állatokkal, milyen ellátást kapnak jelenleg stb. Persze megnézem a nav oldalán is, hogy kik jogosultak rá.
2020. aug. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én mindig a Kutyákkal az Életért Alapítványnak ajánlom fel. A másikat pedig bent hagyom a közösben nem vacakolok az egyházi részével.
2021. márc. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!