Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan működik egy kínából...

Hogyan működik egy kínából rendelt (aliexpress) csomag vámolása - áfa fizetése?

Figyelt kérdés

8 napja ült a "Nemzetközi Posta Kicserélő Központ" a csomagomon mire kaptam egy SMS-t amiben lényegében annyi állt , hogy "xy számú küldeménye vámkezelésének megkezdéséhez a posta.hu/vam oldalon ellenőrizze ezzel kapcsolatos teendőit." és egy e-mailt amiben ugyanez állt csak azzal a főcímmel , hogy "Vámkezelendő nemzetközi küldeménye érkezett".

Soha nem volt még dolgom vámkezeléssel és gyakorlatilag most azt mondják nekem kell cselekedjek ezzel kapcsolatban különben addig ki se postázzák a csomagot és 20nap után visszaküldik a feladónak, de nem tudom mik a teendőim. Másnak automatikusan elvégzik vagy minden esetben személyesen kell ügyet intézni?

Azt sem értem miért vámköteles a csomag, éppenséggel a valós ára a 22euros határon túl van ami után áfát kell fizetni de megkérdeztem az eladót aki azt írta, hogy 10$-t írt a csomagra...



2020. aug. 27. 10:14
 1/8 anonim válasza:
Az, hogy mi van ráírva a csomagra, nem érdekli a vámosokat, mivel utánanéznek a termék valódi árának.
2020. aug. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké az egy dolog , de ilyenkor mit kell tennem? inkább ezen van a hangsúly
2020. aug. 27. 10:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Sok minden nem tiszta itt.


1. 37 EUR alatt nem kell se áfát se vámot fizetni a csomagra. Nem vámkezelik a csomagot, simán eljut hozzád. Ezt tapasztalatból írom.


2. A vámon esélyük sincs rájönni valójában mennyit ér a csomag. Ha 10 USD van ráírva akkor annyi. Csak akkor kérdőjelezik meg az összeget ha az már nagyon gyanús. (Notebook alakja és súlya van a csomagnak és 5 USD van ráírva, akkor kibontják.)


Ha a valós ára a csomagodnak 37 EUR alatt van (vagyis az ÁFA 10 EUR alatt lenne) akkor csak bizonyítsd ezt a tényt és nem kell vámkezelni a csomagot. Vedd fel a postával a kapcsolatot.

2020. aug. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

41.1 eur az ára, egy mini számítógép ház, 1.2kilós fém doboz lényegében, tehát a 37 eurot pont átlépi és hallottam olyat , hogy utánajárnak a csomagnak és meg tudják nézni, hogy mi a valós ára ami azért se jó ugye mert az eladó automatikusan 10$-t írt a csomagra szóval kapásból nem egyezik ha kiderül. Máskülönben gondolom nem lennék ebben a szituációban ha nem szúrják ki pont az enyémet.

De lényegében most bármi is van, elsősorban a postánál kéne érdeklődjek ezügyben?

2020. aug. 27. 12:45
 5/8 anonim válasza:
A legelső részben lépésről-lépésre le van írva, hogy hogyan tudod igazolni a dolgokat: [link]
2020. aug. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
2020. aug. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Téged nem fognak felelősségre vonni azért mert más árat írt rá az eladó. Kínából jövő csomagoknál ez mindennapos, senki se lepődik meg.


A csomagod valószínűleg feltűnően nehéz volt egy 10 Dolláros csomagnak. Ha az eladó ráírta az SKU kódot az alapján meg tudják nézni a termék valódi árát könnyen. Van amikor ezt se írják rá van amikor igen. Legitimebb kínai boltok ráírják azért.


Igen, a postánál kell érdeklődj. A csomagodhoz jár egy Tracking kód és az alapján tudják beazonosítani a csomagodat. Ha már megkezdték a vámkezelést és nem tudod bizonyítani, hogy 37 EUR alatt van a csomag ára, akkor nincs más hátra mint kifizetni az áfát (27%) és vámköltséget (3500 HUF).

2020. aug. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Esetleg ha elolvasnád a megadott helyen, hogy mit kell tenned és úgy járnál el?
2020. aug. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!