Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Eredeti példányt meg kell...

Eredeti példányt meg kell tartanom?

Figyelt kérdés

Eldöntöttem, hogy beszkennelem a gépbe a számláimat, amiket nem elektronikus úton kaptam. Ezek többnyire termékekhez kapott számlák, amik úgy tudom kellenek a garancia intézéséhez, ha úgy adódna.


A kérdésem, hogy ha beszkennelés után az eredeti példányt eldobom és szükség esetén kinyomtatom a másolt példányt, akkor ez így jogilag megállja a helyét? Adódhat bármilyen problémám belőle, hogy az eredeti (színes) példány már nem lesz meg, csak egy fekete-fehér másolata?



2020. aug. 30. 21:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja az kimaradt, hogy van olyan számla is, amin pecsét van, tehát azon biztosan látni fogják, hogy csak másolat.
2020. aug. 30. 21:02
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Garancia vagy jótállási ügyintézéshez eredeti számla szükséges.
2020. aug. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ez biztos? Én ezt olvasom róla:


"A számla fénymásolatának elfogadhatóságával kapcsolatban még nincs kialakult bírói gyakorlat, a kereskedő hozzáállásán is múlik a jogok érvényesíthetősége. A vállalkozásnak azonban lehetősége van visszaellenőriznie azt, hogy a fogyasztó által bemutatott másolati számlán szereplő adatok egyeznek-e az eredeti számla tartalmával, ha annak valóságtartalmával kapcsolatban kétségei vannak."


[link]

2020. aug. 30. 21:46
 4/12 A kérdező kommentje:
De ez 2015, azóta nem tudom van-e változás.
2020. aug. 30. 21:47
 5/12 anonim ***** válasza:

Mindegy, hogy van-e változás. Nem fog Neked egy kereskedő sem kutakodni évekre visszamenőleg az "irattárban" lévő számlák után, hogy leellenőrizze, a fénymásolat hitelességét csak azért, mert nem akarod őket fizikailag őrizni.

A fent bemásolt szöveg is azt írja, "még nincs kialakult bírói gyakorlat".


Jelen pillantban a "szokásjog" uralkodik, ott pedig eredetit kérnek...

2020. aug. 31. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor teljesen felesleges beszkennelnem őket. Csodálkozom, hogy még vannak kereskedők, akik a múltban élnek.
2020. aug. 31. 16:33
 7/12 anonim ***** válasza:

"Csodálkozom, hogy még vannak kereskedők, akik a múltban élnek."


Kismillió számla között keresgélni csak azért, hogy Neked ne kelljen azok eredetijét őrizgetni. Ez nem "múlt" kérdése, hanem totál felesleges munka a kereskedőknek. Külön osztályt kéne fenntartani hozzá. :)

2020. szept. 1. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Arra utaltam, hogy elektronikusan már rég nem kell keresgélni. Beírja a számlaszámot és kidobja a rendszer neki.
2020. szept. 1. 17:44
 9/12 anonim ***** válasza:

"Kismillió számla között keresgélni csak azért, hogy Neked ne kelljen azok eredetijét őrizgetni."


Elektronikusan számlázunk, ahogy az összes partnerünk is. Pár kattintás keresni sorszám, ügyfél, dátum tartomány, termék, számlaszám vagy bármi alapján, ami a számlán van. Pont a héten kellett újra bekérni egy partnertől egy év eleji számlát, mire végeztem a két perces telefonhívással, már megjött az email a számlával.


A papír alapú irattárolás a múlt, de még sokáig velünk él. Addig a papíron kapott számlákat kénytelen vagy megtartani a saját érdekedben. Ettől még scannelni is érdemes lehet, te magad könnyebben keresel így részleteket, ha szükséged van rá.

2020. szept. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Sophia Ajutthaja ***** válasza:
Ha vállalkozó vagy egyébként is őrzési kötelezettséged van a számlákkal kapcsolatban (8 év)
2020. szept. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!