Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tb tartozás kifizetés?

Tb tartozás kifizetés?

Figyelt kérdés
Sajnos tavaly februárban el vesztettem a munkám. Próbáltam keresni de nem találtam. Aztán el mentem munka nélkülre ami 3 hónap volt, onnan pedig egy általuk indított tanfolyamra ami 2.5 hónap. Utána sem sikerült munkát találnom, mindenhol azt kaptam meg hogy nem helyi vagyok.(egy faluban lakom, itt sem sikerült munkát találnom). Ugyebár addig amíg nem volt munkám a tb-t sem tudtam miből fizetni. Van hitelem(38.000 Ft) vannak számláim (kB 15.000 Ft), és meg is kellett élnem ez mellett persze,így is elég sokat segített a család, bár amennyit ők is tudtak. Most viszont szeretném ezt valahogy rendezni. A kérdésem a következő hogy hallottam olyat hogy van olyan hogy el törlik ezt, de gondolom nekem nem fogják. Hanem a részlet fizetést gondoltam. Mennyi időre adják ezt meg? És ha esetleg valaki tudnak segíteni abban hogy kB mennyi lehet most a tartozásom.

#részletfizetés #TB tartozás #Teljes el törlés
2020. szept. 9. 18:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem törlik, sőt késedelmi kamattal utólag behajtja a NAV. MENJ be egy kormányablskba, és érdeklődd meg a részletfizetést. Nem érxemes halogatni mert csak nő a tartozás.
2020. szept. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja lemaradt... havi kb 8ezer forint.
2020. szept. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Több variára is van lehetőség kérelmet benyújtani a NAV-hoz.


Ha Neked tavaly februárban megszűnt a munkaviszonyod és utána még 90 napig kaptál álláskeresési járadékot, akkor a járadék megszűnésének napja után még 45 napig nem kell fizetned a járulékot (passzív időszak). A tanfolyam nem tudom, hogy milyen módon érinti ezt, mert nem ismerem a részleteit. Lehet, hogy kitolja a fizetési kötelezettséged kezdetét, lehet, hogy nem.


Vegyük úgy, hogy nem tolja ki. Akkor a 45. napot kiszámolod a fentiek szerint, majd a 46. naptól áll fenn a fizetési kötelezettséged. Ezzel a dátummal kell bejelentkezned a járulék fizetése alá visszamenőleg a 20T1011U számú formanyomtatványon. A bejelentkezés alapján a NAV határozattal előírja a kötelezettségeket visszamenőleg és erről írásban értesít. Amíg nem íródok elő kötelezettséged, addig nincs mire beadni kérelmet, mert el fogják utasítani azzal, hogy "nincs tartozásod".


Miután előíródott a kötelezettség (határozat jogerőre emelkedése után), akkor benyújthatsz hozzájuk kérelmet.


Van a "szokásos" kérelem, aminél részletet, halasztás, valamint mérséklést (elengedést) kérhetsz. A szokásos kérelemnél vagyonfeltárást végeznek, nálad és a háztartásodban élők vagyoni helyzetét vizsgálják, az alapján bírálják el a kérésed. Maximum 36 hónapra kérhető részlet, a halasztási kérelmet alá kell támasztani olyan irattal, nyilatkozattal, hogy X. Y. időpontban nagyobb összeghez jutsz és abból fizeted ki egyben. A mérséklést is meg kell indokolni, hogy miért is kéred az elengedést.

Jelzem még, ha most sincs munkád, és a kormányhivatalban kérelmezed az egészségügyi szolgáltatási járulék (ez a hivatalos neve) alóli mentességed tekintettel arra, hogy rászoruló vagy, akkor erről állít ki a kormányhivatal egy hatósági bizonyítványt. Ennek birtokában nincs az a NAV, aki ne engedné el a tartozást, ha csatolod a kérelmedhez.


Másik varia: AUTOMATIKUS részletfizetési kérelem. Ilyen esetben nincs vagyonfeltárás, nem érdekli az államot, hogy miből fizeted a részleteket. Ha adóéven belül első alkalommal nyújtasz be ilyet, és a tartozásod nem éri el az 500 ezer forintot, akkor AUTOMATIKUSAN megadják. Te jelzed a nyomtatványon, hogy hány hónap alatt akarod kifizetni, de maximum 12 hónapra kérhető. Nyomtatvány nélkül is kérhető, de akkor a levélben jelezni kell egyértelműen, hogy az automatikus részletfizetési lehetőségge kívánsz élni, amit X. hónap alatt fizetnél meg (maximum 12 hónap!).


A nyomtatványokat itt töltheted le (alsó kettő vonatkozik a magánszemélyekre):

[link]


Elnagyolt számítások szerint, ha azt vesszük, hogy tavaly februárban végén vesztetted el a munkád és kaptál 90 napra még járadékot, valamint utána 45 napig nem kellett fizetned a járulékot, akkor május 29-én járt le a járadékod. + 45 nap = július 13-ig nem kellett fizetned járulékot, csak július 14-től. Ez legyen fél hónap.

3.750,- + 5 hónap x 7.500 = 41.250,- Ft körül a tavalyi évre vonatkozóan.

2020. évre nem tudom, mert nem írtad, hogy mikortól van már munkád, ha van.

2020. évben havonta 7.710 forint a fizetendő járulék összege.


Viszont nagyon pontosan kell kiszámolni, nem elnagyolva.

Ha már van munkád, akkor nem fogják mérsékelni a tartozást, az biztos.

2020. szept. 10. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves 3. Köszönöm szépen a segítséget. Igazából egyedül élek és még mindig nincs munkám. Ma megyek be a kormány hivatalba(nálunk ott van a nav) érdeklődni hogyan is megy ez. Igazából ezen a házon kívül ami persze hitellel van, (személyi hitel) semmim nincs. Ha így nézzük ezt akkor esetleg van esélyem arra hogy el engedjék? De gondolom bent a kormány hivatalba többet tudnak erről mondani.
2020. szept. 10. 05:51
 5/11 anonim ***** válasza:

Igyekezz a rendezéssel, mert kezdődik a szigorítás!


[link]

2020. szept. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok!


Nyugodtan menj be a NAV ügyfélszolgálatára, reméljük, hogy segítőkész ügyintézővel hoz össze a sors.

Menet közben is kezdheted intézni a "rászorultságod" megállapítását a kormányhivatalban, ahogy fentebb írtam:

"Jelzem még, ha most sincs munkád, és a kormányhivatalban kérelmezed az egészségügyi szolgáltatási járulék (ez a hivatalos neve) alóli mentességed tekintettel arra, hogy rászoruló vagy, akkor erről állít ki a kormányhivatal egy hatósági bizonyítványt. Ennek birtokában nincs az a NAV, aki ne engedné el a tartozást, ha csatolod a kérelmedhez."


Ezt nem a NAV-nál kell kérelmezni, de ugyanúgy a kormányhivatalban kell intézned. Ha a rászorultságról megkaptad az igazolást, annak birtokában kérvényezd a hátralék elengedését. Csatold a kérelmedhez és bízzál a szerencsédben. Ha egy hatóság (kormányhivatal) megállapítja a rászorultságodat, egy másik hatóság (NAV) nem fogja azt felülbírálni.

Az az ingatlan, amelyben életvitelszerűen élsz, nem része a "vagyonnak", senki nem várja el, hogy azért eladd, hogy egy hátralékot befizess az államnak. Jól is néznénk ki...

Az "alapfelszereltségnek" számít. :)


Kezd el intézni, ne várd meg míg az adóvégrehajtó kopogtat az ajtódon.


Ügyintézési határidő a NAV kérelemre 30 nap!

2020. szept. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. Pénteken bent voltam és el intéztem. Most várom a papírokat, pár hetet mondott rá a hölgy mire kézhez kapom. Részlet fizetést kértem inkább mert nekem nem hiányzik ez a meg hurcolás és a szüleimnek sem.
2020. szept. 13. 15:30
 8/11 DDDDani válasza:
Sziasztok,nem szeretnék egyből új kérdést feltenni külön ezért írok ide,hátha kapok választ.Hasonló cipőben vagyok.Én is jövőhéten megyek ügyfélszolgálatra.Viszont az érdekelne,hogy ha bemegyek és kérek részletfizetést,akkor utána egyből érvényes lesz újra a TAJ-om amit korábban érvénytelenitettek,vagy majd csak azután miutan befizettem az utolsó forintot is?
2020. okt. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szia. Először el kezdik intézni ez pár hét. Utána kapod meg az összeget és a csekkeket. 15 napot várni kell és utána tudod intézni a részlet fizetést. De igen rögtön érvényes lesz a taj nekem ezt mondták miv látják hogy el kezdte az ember intézni.
2020. okt. 11. 19:58
 10/11 DDDDani válasza:
Köszönöm szépen!
2020. okt. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!