Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Regisztráció az online számláz...

Regisztráció az online számlázó rendszerbe?

Figyelt kérdés
Adószámos magánszemélyként kaptam a navtól egy levelet, hogy még nem regisztráltam az új online rendszerbe. Kerekedtek a szemeim, mert innen-onnan úgy értesültem, hogy engem ez nem is érint. Gondoltam üsse kavics, regisztrálok, legfeljebb nem használom. Viszont már a második pontban megbuktam, ugyanis a gazdasági besorolásnál csak egy választható opció van: az egyéni vállalkozó. Tudtommal viszont nem tartozok ebbe a kategóriába, illetve számlát sem állítok ki, csak nyugtát. Olvastam a tájékoztatót, de nem igazán lett világosabb a helyzet. Most akkor hogy is van ez? Tényleg kellene mégis regisztralnom? Mi történik, ha nem teszem meg?
2020. szept. 20. 08:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nem állítasz ki számlát, akkor nem kell regisztrálnod.
2020. szept. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Egészében figyelem kívül hagyom.
2020. szept. 20. 10:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Inkább hívd fel a NAVot!
2020. szept. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Minek kéne felhívni a navot? :D

Ha nem állít ki számlát, akkor nem kell regisztrálni, ez evidens.

2020. szept. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ez meglehetősen vékony jég, amin táncolsz most.

Abban az esetben, ha alkalmi jellegű az eladásod és az eladásod ellenértékét készpénzzel fizetik ki és nem kérnek számlát, ebben az esetben adhatsz nyugtát.


Minden más esetben SZÁMLÁT vagy köteles adni, azaz ha rendszeres eladásaid vannak, illetve valaki átutalással fizet, számlát kell kibocsátanod.


Nem véletlenül csak az egyéni vállalkozó van megadva: ugyanis a NAV "nem szereti" az adószámos magánszemélyt és gyakran előfordul, hogy kiderül: az adószámos magánszemély tulajdonképpen egyéni vállalkozóként funkcionál, mert rendszeresek az eladásai, csak nem akar havi 50 ezret fizetni.


Több esetről hallottam már, ahol utólagosan kötelezték adófizetésre a magánszemélyt, mert pl. interneten nagyobb forgalmat bonyolított le, stb.


Mondjuk az megint más kérdés, hogy általában még NAV-on belül sem egységes az álláspont, hogy mi fér bele az adószámosba és mi nem?


Mindenesetre, ha tőlük kaptál levelet, akkor mindenképpen javasolnám, hogy keresd fel őket akár telefonon, akár személyesen (ha van ügyfélfogadás).

2020. szept. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez egy formalevél, gyakorlatilag egy spam, amit mindenkinek kiküldött a nav, akinek adószáma van és még nem regisztrált. Ha nem állítasz kiszámlát, akkir nem kell regisztrálnod.
2020. szept. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6 én ev vagyok és nem kaptam ilyen levelet
2020. szept. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És te sem vagy regisztrálva még?
2020. szept. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

5-ös válaszoló: teljesen jogos. A helyzet, hogy 2-3 havonta HA! 10.000 Ft bevételhez jutok eladással, lehet hogy sokat mondok. Valójában nem akartam "kibújni a szabályok alól", azért lett adószámom, viszont akkor megkeresem a NAV-ot, hurrá. Egyre inkább úgy érzem, hogy szarul jártam, amiért jókislány akartam lenni.

Köszönöm a válaszokat!

2020. szept. 21. 21:54
 10/10 anonim ***** válasza:

"Egyre inkább úgy érzem, hogy szarul jártam, amiért jókislány akartam lenni"


Jól érzed... :-(

Jelenleg szübeteltetem a vállalkozásomat, mert most már annyi "nyűgöt" akasztanak a kisemberre, hogy nem tudom, egyáltalán megéri-e?


Igen, tudom, vannak, akiknek pörög, azok átrágják magukat ezeken az adminisztratív dolgokon, aki csak kis tételben kezdené, azt valahogy nem annyira segíti ez a rendszer.

2020. szept. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!