Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TB fizetés bejelentő lap...

TB fizetés bejelentő lap kitöltésében milyen dátumot kell megadni?

Figyelt kérdés

NEAK-on néztem: 2020.02.01 nappal lejárt a tb jogviszony. Azt szeretném, hogy újra "zöld" státuszban legyek. 20T1011U nyomtatványt kezdtem el kitölteni. Az "A" oldalon van egy ilyen rész "Az egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettségem kezdetének időpontja"

Na ide milyen dátum kell? A mai? Vagy a 2020.02.02?


2020. okt. 15. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
2020.02.01 kell, ha aznappal járt le.
2020. okt. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
🤦🏻‍♀️
2020. okt. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%

Milyen előzményed van? Munkaviszonyban voltál előtte? Ha igen, mennyi ideig?


Neked kell kiszámolnod, hogy mikortól kell fizetned a járulékot, és azt a napot kell beírnod kötelezettség kezdetének.


Ha előtte volt munkaviszonyod, ami legalább 45 napig fennállt, akkor annak megszűnését követő 46. nap lesz a fizetési kötelezettség dátuma. Azt kell beírni. Ha kevesebb napig volt munkaviszonyod (például 13 napig), akkor annak megszűnését követő 14. napon kezdődik a fizetési kötelezettséged.


Nem tudjuk, hogy a NEAk milyen dátumot jelöl ki tb. jogviszony lejáratának. Lehet, hogy éppen a munkaviszonyod utolsó napját. Attól még nem a következő nap lesz fizetési kötelezettséged...


Szóval mi volt az utóbbi időben Veled?

2020. okt. 16. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
ha 1. - től nincs tb jogviszonya akkor 1.-től kell fizetni! ennyire egyszerű.
2020. okt. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Pontatlan a fogalmazás szerintem.

Mit ír a NEAK oldalon egészen pontosan?

Mert ha 2020.02.01-el járt le, akkor azt jelenti hogy aznap még van.

(Ha a munkaviszonyod 2020.01.31-el szűnt meg, akkro ellenben 02.01-et kell írni)

, így 2020.02.02-t írj be. Legrosszabb esetben 257 Ft-ot buksz, de gond nélkül hivatalból javítják sokszor.

2020. okt. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

3-as válaszoló vagyok.


"Nem tudjuk, hogy a NEAk milyen dátumot jelöl ki tb. jogviszony lejáratának."

Saját adataimat megnéztem a NEAK oldalán a TAJ-nyilvántartással összefüggő szolgáltatások alatt lekért adatoknál, ahol a nyilvántartási szám/bejelentő neve/FEOR-szám/jogosultság, vagy jogviszony kezdete, vége, megszűnése van feltüntetve, ott a végénél az utolsó biztosításban töltött napod van jelölve. Mert ha Nekem az van, akkor Neked is.

Ahány napnyi munkaviszonyod volt (biztosításban töltött idő) annak megszűnése előtt, annyi napot még számolj hozzá (de maximum 45 napot!), és a következő naptól kell fizetned magad után járulékot, ha nincs azon a napon még más jogviszonyod, ami által ismét biztosítottnak számítanál.


Azzal az általad meghatározott nappal kell bejelentkezned járulék fizetésére.


Tehát a lekérdezésben a jogviszonyok kezdő napját és végdátumát adják meg, nem pedig azt, hogy meddig vagy jogosult TB-re.


Tehát mindenhez, amit a 3-as válaszomban leírtam, tartom magam még akkor is, ha sokan lepontozzák. "TB"-re addig vagy jogosult, amíg a passzív időszakod tart. Azt pedig az előzőek alapján tudod kiszámolni...

2020. okt. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!