Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TB-Fizetés ilyen esetben?

TB-Fizetés ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Tavaly 2-3 hónapig munkanélküli voltam,és nem fizettem a TB-m. Utána Ausztriába dolgoztam és ott lett fizetve a TB-m ezidáig. Most,hogy nincs TB-m ki szeretném fizetni az előző évi-t is. Mit írjak a papírra,mert Nav-hoz nem mehet be olyan aki külföldről jött haza,hanem a formanyomtatványt adták csak oda.Hogy van ez?
2020. máj. 4. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:
29%

A NAV-ot telefonon sem hívhatja fel, vagy e-mailt sem írhat egy olyan, aki külföldről jött haza?

Egyébként onnantól fogva, hogy sehol nincs munkaviszonyod, onnantól fogva kérd a fizetést, illetve jelezd feléjük, hogy a korábbi évben elmaradt 3 hónapot is rendezni szeretnéd.

2020. máj. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kaptál egy nyomtatványt (gondolom 20T1011-est). A nyomtatványban van olyan rész, ahol meg kell adni azt a dátumot, amikortól a fizetési kötelezettséged keletkezik.

Van olyan rész is, ahol azt a dátumot kell megadnod, amikor a fizetési kötelezettséged megszűnik.


Most csak azt kell kisakkozni, hogy mikortól meddig kellett volna valójában fizetned magad után az egészségügyi szolgáltatási járulékot.


Ehhez tudni kéne, hogy a "munkanélküli voltam" Nálad mit jelent. Kaptál álláskeresési járadékot arra az időre, vagy sem. Volt előtte közvetlenül munkaviszonyod? Igen, vagy nem? Ha igen, akkor mettől meddig állt fenn?


A leírásod alapján valószínűleg nem egy nyomtatványra lesz szükséged...

2020. máj. 5. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
... pontos információk esetén tudok segíteni, egyébként csak tippelgetek én is.
2020. máj. 5. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2019.04.26-ig volt TB-m fizetve és 2019.11.14.-éig nem volt fizetve és 2020.04.04-ig voltam TB-re fizetve Ausztriában.
2020. máj. 5. 17:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Pontos információk még mindig nincsenek.


Az nem érdekel, hogy meddig volt "fizetve", az érdekel, hogy mielőtt munkanélküli lettél meddig volt előtte munkaviszonyod. Mettől meddig... Ugyanis annak megszűnését követően annyi ideig nem kell fizetned járulékot amennyi időre fennállt a munkaviszonyod, de maximum 45 napig.

A "passzív" időszakot másképp nem tudod meghatározni.

2020. máj. 6. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!