Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért nincsen sokan tisztában...

Miért nincsen sokan tisztában a 27% áfával és Bruttó fizetés jelentésével?

Figyelt kérdés

Tény és való, hogy a Fidesz és lölö a mi uniós Pénzünkből lett milliárdos.

Minden magyarnak 10 millió forint járna és mindent elloptak és lopni fognak addig amíg Jakap Péter le nem váltja őket.



A leggazdagabb magyar aki egy gázszerelő, Viktor pénztárossa.


És mindent felvásárolnak idehaza, Balatoni üdülő, földek, Tokaj-Hegyalja, és már a Magyar Telecom is az övék. És a média is.


Szegény Bíró László-t kamu hírekkel járatták le és sok hülye nyugdíjas agymosott ellene szavazott.



Szégyellem is, hogy Borsod-Abaúj-Zemplén megyében lakom az olyan agyalágyultak miatt akik két zsák krumpliért a Fideszre szavaztak. Aztán meg mennek segílyért...


-----


Kérdésemre visszatérve, nincsenek sokan tisztában mi miért annyi, Amerikában nem egyenként adózól a termékekre hanem a vásárlás összegéből pl: 500$ akkor 5$ adó


Idehaza vettél: 400Ft ért egy kenyeret akkor 27% adó akkor az 108Ft adó. Ja de még vettél tejet is 300Ft ért na akkor 81Ft adó.



A saját megkereset pénzünket 2,3x adóztatja meg ez a mocskos kormány.


Pl: vettem egy autót 1.000.000Ft ért, a saját leadóztatott fizetésemből még kicsengettem, 100.000Ft vagyonszerzési illetéket.


(hát a jó... Anyukátokat)



Bruttó fizetés meghalatta a 400.000Ft-ot a igen drágám mennyi is az?


Nettó kalkulátor!266.000Ft ami vicc 150.000Ft-os albérlet árak mellett.



2020. okt. 16. 07:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
70%

"Amerikában nem egyenként adózól a termékekre hanem a vásárlás összegéből pl: 500$ akkor 5$ adó"


"Idehaza vettél: 400Ft ért egy kenyeret akkor 27% adó akkor az 108Ft adó. Ja de még vettél tejet is 300Ft ért na akkor 81Ft adó."


Ugyan én sem vagyok egy matekzseni, viszont a 400 ft-os kenyér és a 300 ft-os tej össze áfája ugyanannyi, mint ha külön vennéd a termékeket.


Szóval 400+300= 700*0,27= 189 Ft


Külön külön pedig ahogy írtad: 81+108= 189 Ft



Szóval fuss ennek neki még egyszer.....

2020. okt. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
5%
és egyébként a legtöbb tej és a sima kenyér áfája 5%... csak mondom.
2020. okt. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
17%

Először is: az élelmiszer áfája 5 %.


Másodszor: rendkívül silány a mai magyar oktatás. Nagyjából 2000-től kezdve gyakorlatilag "biorobotokat" képeznek az állami iskolák. A szülő látástól vakulásig dolgozik, a maradék időben nem biztos, hogy tudja a gyereket tanítani arra, amire a suli nem.

Az alap dolgokra: mi a rezsi, mi a bankkártya, mi a hitel, hogyan kell elsősegélyt nyújtani, vagy az általad említett alapfogalmakat.

Élő példa: főiskolai csoporttársakkal beszélgettünk a diákhitelről. A visszafizetésről csevegtünk épp, amikor az egyikük totál elsápadva kérdezte, hogy "vissza kell fizetni???" Igaz, ez 15 éve volt, ma már tényleg van olyan, akinek nem kell visszafizetni :D de ez akkor is cseppet meglepett, hogy ennyire nincs képben.

2020. okt. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

OFF:


Van itt pár Fidesz bérenc úgy látom. Lőrinc nektek adott krumplira pénzt?

2020. okt. 16. 20:29
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Nem fidesz bérencek, inkább fidesz-szimpatizánsok. Meg tudjuk venni nem csak a krumplit, a húst is, és még marad is elég.

De még mindig nem válaszoltál arra, hogy jött ki, hogy minden magyarnak járna 10 millió? Így döntöttél mert hülye vagy, és kész?

2020. okt. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Milyen Fidesz bérenc? Te is azok közé tartozol, aki szerint mindenki hibás, és éppen az aktuális kormány, egyik kutya, másik eb párt a hibás mindenért.

Hol írtam én olyat, hogy egyetértek a mostani rendszerrel? Sőt, kifejezetten bíráltam az oktatást, és az sem dicséret, hogy az élelmiszerek áfája "csak" 5 %, ugyanis NULLÁNAK KÉNE LENNIE!

2020. okt. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 readymix ***** válasza:
100%

4-es Nem szinte, hanem a világbajnok első és még az ún. csökkentett % is a legmagasabb. A tábla csak az EU27-eket mutatja. Pl. Ausztriában az élvezeti cuccokat kivéve az élelmiszerárak 10%. Erre nincs magyarázat, ezt úgy hívják, hogy rablás. Google a barátom...

[link]

[link]

2020. okt. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!