Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megjött a Nav elszámolásom,(ne...

Megjött a Nav elszámolásom,(nem dolgozom, nincs bevételem) nem értem az eho-t?

Figyelt kérdés
Lényeg! Fizetem magam után az eho-t, havonta 8 ezret írok rá kerekítve. Terhes lettem január 29.-ével, próbaidő alatt felmondtam, azóta sincs bevételem, csak egy gyermek után a családi pótlék 12200 Ft, mert van egy fiam már, de ugye most törvényileg így is kell fizetnem. Egyet sem hagytam ki. Kijött, hogy visszajár 49000 ft, csak azt nem értem miért. A követelés oldalon írja márciusig, a befizetés oldal pedig szeptemberig. Ha visszaigénylem, akkor azt a következő évi adózással meg hiánynak mutatná nem? A férjem folyamatosan dolgozik 15 éve, neki a követelés és befizetés oldalra sincs semmi írva a 124-es kódu eho-hoz. Légyszi magyarázzátok el, mert megnéztem a 06.30.-a utáni új törvényt is, de szerintem jól tettem, hogy fizettem és ezt nem kell visszakérnem.

2020. okt. 20. 00:28
 1/9 A kérdező kommentje:
Vagy vírus miatt van valami rendelkezés, hogy nem kell fizetni?
2020. okt. 20. 01:07
 2/9 anonim ***** válasza:
Bejelentkeztél egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésre? (az EHO az más, téged nem érint)
2020. okt. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
A 124-est nem eho-nak hívják. Be kell jelentkezni előtte egy nyomtatványon, addig nem tudják, hogy fizetni szeretnéd. A T1011-es nyomtatványt beadtad mielőtt elkezdted fizetni?
2020. okt. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A munkanélküliből átküldtek a nav-hoz, én ott mindig ki szoktam tölteni egy papírt a munkamegszünéstől nem is tudom hányadik napot kell beírni, hogy fizeted, meg is kérdeztem, hogy ha megszülök, akkor mit kell tennem, mondták, hogy akkor majd abból vonják, amit épp aktuálisan kapok gyes, gyed, stb. Ja igen ez egészségbiztosítási alapot megillető befizetés a 124. Ha nem tudják, hogy fizetni szeretném, akkor azt jelzi a gép dokinál, hogy nem fizetem sem én, se munkáltatóm nincs, tehát szólnának, hogy nincs rendezve, és kapnék számlát is nem? Na holnap felhívom a számot, ami a papíron van.
2020. okt. 20. 19:02
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Valószínűleg a gyermek utáni ellátásokat folyósító szerv adatot szolgáltatott a NEAK-nak, hogy GYES (azt kapsz ugye?) ellátásra lettél jogosult. Attól a naptól kezdve nem kell fizetned (nem kellett volna fizetned) az egészségügyi szolgáltatási járulékot (ez nem EHO, az más). Erről a NEAK-tól tudomást szerzett az adóhivatal is.

Az egészségügyi szolgáltatási járulék teljesen független az többi adózásodtól. Nincs köze a személyi jövedelemadóhoz semmilyen formában.

Az én meglátásom szerint a GYES kezdő időpontjától visszamenőleg törölték az előírt kötelezettségeket, viszont befizetés van hozzá. Ezért állt elő az a dolog, hogy túlfizetésed lett, ami Neked visszajár.

2020. okt. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

"azóta sincs bevételem, csak egy gyermek után a családi pótlék 12200 Ft"


GYES-t alanyi jogon csak kapsz utána?!?!?!?

2020. okt. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Még meg sem szültem. Azért kérdeztem meg, hogy meddig fizessem, mert régen amikor terhes lettem nem kellett fizetni, mert alanyi jogon járt a gyermekeknek és a terheseknek az ellátás. Most a terheseknek fizetni kell. Erre mondták, ha megszülök és igénylem ami épp jár, akkor be kell mennem, mert abból majd vonni fogják, de még nem szültem meg, ezért nem is értettem, hogy miért is adnának vissza pénzt.
2020. okt. 21. 23:18
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
A legegyszerűbb, ha felhívod a Nav-ot és megkérdezed, hogy miért gondolják, hogy visszajár és a mi a teendőd, hogy rendezve legyen az ügy.
2020. okt. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Elintéztem :) minden volt ami kellett. Nyilatkozat nem volt, hogy fizetem, csak fizettem, de júliustól ugye rossz helyre, ezért át kellett vezetni bizonyos összeget, de a Tb-hez be kellett pluszba menni lámpafrissítést kérni, és nem értették miért nem szóltak, hogy nincs TB-m :)
2020. okt. 27. 13:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!