Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért és hogyan éri meg egy...

Miért és hogyan éri meg egy cégnek kölcsönzött munkaerőt foglalkoztatni?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet ez neki olcsóbb, ha ugyanazok a költségek megjelennek a kölcsönző emberkereskedő cégnél? A kölcsönző az adót csal?

2020. okt. 28. 19:27
A kérdező szavazást indított:
Legális
Illegális
Nem tudom
19 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%

ööö... az ilyen szavakat, hogy emberkereskedő jellemzően olyan értelmileg visszamaradott emberek használják, akiknek esélyük sincs maguktól rájönni arra, hogy néha megéri drágábban foglalkoztatni a munkaerőt ha pl nem saját alkalmazásban van. Vagyis nem kell kirúgni, nem kell neki végkielégítést fizetni, nem kell neki céges juttatásokat adni stb stb stb.


Tudom nem lesz könnyű megértened de próbáld meg elképzelni azt, hogy van aki néha taxit hív, mert nem éri meg autót tartania.

2020. okt. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%

A multiknál a külföldi központ meghatározza az engedélyezett állományi létszámot és a hozzá tartozó bérkeretet. Ez az egyik legérzékenyebb költségnem.

Százszor előbb hagynak jóvá bérelt munkaerőt akár több évre is mint hogy az állományi létszámot növeljék.

Csak annyi az "előnye", hogy a bérelt munkaerő költsége nem bérköltség de hogy ez miért előnyös nehéz megmondani.

2020. okt. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
61%
Munkaerő közvetítő cégeken keresztül(is) jellemzően olyan cég toboroz munkaerőt akiknél nagyon magas a fluktuáció és folyamatosan nagy mennyiségű munkaerőre van szűksége, illetve annak folyamatos pótlására. Így nem csak a saját toborzói vannak rajta az ügyön hanem más külső cégek is. Több vasat tartanak a tűzbe egyszerre.
2020. okt. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%

Azért mert a jölcsönzött munkaerőtől azonnal meglehet szabadulni, sokkal kevesebb dolgot kell neki adni (nincs cafeteria, telefon, extra szabadság, végkielégítés, stb).


De ami a legfontosabb:olyan költséghelyre könyvelhetik ahova akarják. Ez minden manager nedves álma. Random projekt, HR, konzultáció stb. A legjobb amit eddig láttam hogy irodai felszereléshez könyveltek egy kölcsönzött munkaerőt :D.

2020. okt. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
35%

4: a kölcsönzött munkaerőtől se lehet bármikor megszabadulni, ugyanúgy vonatkoznak rá a munka törvénykönyvében leírtak, azaz felmondási idő, végkielégítés, stb. Az meg, hogy mit kap, szerződésben van meghatározva, ennek semmi köze ahhoz, hogy kölcsönzött vagy sem. Kölcsönzött munkaerő is kaphatja amiket felsoroltál, és nem kölcsönzött, hanem "saját"-nak se kötlező azokat adni, megegyezés, szerződés kérdése.

Ahogy már korábban írták, nem bérköltség a kölcsönzött munkaerő és nem tartoznak a munkavállalók közé, azaz a kimutatásokban jobban mutat, hogy kevesebb munkaerővel érték el az adott eredményt - könyvelésnél és egyebeknél.

2020. okt. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

1. légyszi ne legyél ennyire hülye. fáj. emberkereskedőknek hívta egy nagy multi feje is őket. nemcsak én, biztos 2-3 diplomával, köztük mérnökivel értelmileg visszamaradott volt.

éshát gyakorlatilag emberi munkaerővel foglalkoznak, emberek foglalkoztatásával. ezért emberketreskedők, persze nem ostorral meg rablánccal. de attól még emberekkel kereskednek. idióta, nem ez volt a téma amúgy hogy nyelvészkedjünk. mondhatod hogy kölcsönzött munkaerő, de ugyanazt jelenti te agyhalott szerencsétlen.


azért foglalkoztatják drágábban mert nem kell kirúgni? nem kell végkielégítést fizeti és ez már meg is éri.

az emberkereskedőt nem kötelezi a törvény? de:


Kölcsönzésre irányuló munkaviszony esetén a 77. § (2) bekezdését azzal az eltéréssel kell alkalmazni, hogy a végkielégítésre való jogosultság megállapításakor a munkaviszonynak az utolsó kikölcsönzés alatti tartamát kell figyelembe venni.”

[link]


tehát az összeg ugyanaz lehet. céges juttatásokat senkinek sem kötelező adni.

a taxis példád hatalmas öngól, a kommented első felében azt mondod olcsóbb, míg a taxi drágább közlekedés/foglakoztatás.


a cégek minél kevesebb pénzt akarnak kiadni a költségekre. nem néha hívnak taxit, hanem folyamatosan.

2020. okt. 28. 22:35
 7/19 anonim ***** válasza:
49%

#5: Ezek szerint nem multinál dolgozol.


Általában 60 nap a felmondási idő. A kölcsönzött munkatársé csak 15 nap, ha jól emlékszem.


Extra juttatások: Adni adhatnak a kölcsönzötteknek de sosem adnak. Se telefon, se extra monitor, cafeteriát sem láttam még kölcsönzöttnél.


Az meg hab a tortán hogy a kölcsönzött emberek eleve nincsenek addig alkamazva hogy végkielégítés járjon nekik.


Összefoglalva: ELVILEG megkaphatnák ugyan azt is mint a saját állomány. Gyakorlatban viszont nem kapják.

2020. okt. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
47%

Egy éven belül van a 15 nap felmondási idő!

Van cafetéria és átvesz a kölcsönvevő 5 év után, ha jól dolgozol!

2020. okt. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Általában a kölcsönzések rövidtávra szólnak így az első része stimmel.


A cafeteria nem kötelező ha nem tévedek. A kölcsönvevő BÁRMIKOR átvehet ha akar (nem szoktak) de legtöbb esetben meg kell vásárolniuk a kölcsönzőtől.


Nem tudom te milyen területen dokgozol de én a Budapesti pénzügyes munkaerő kölcsönzésre látok rá.

2020. okt. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Dolgoztam három évig kölcsönzött munkaerőként. Jobb bért és egyéb juttatásokat kaptam amikor kezdtem, mint az alkalmazottak. Aztán megszerettem a közeget, jobb bért is kínáltak fel, így hosszas huzavonával állandó munkavállaló lettem annál a cégnél, akik kölcsönöztek. Addig egy szolgáltatás voltam kb., amiért fizettek, utána munkabér lettem.

Most mi is kölcsönzünk munkaerőt, nagyjából havonta 4-5 munkanapra. Egyszerűen nem érné meg ennyi munkáért 3-4 embert pluszban tartani. Nem, nem olyan munkafolyamat, amit tudna egy állandóan. Egyszerre egy időben, egy helyen van szükség ennyi emberre egy-egy munkához. Inkább ezt vesszük igénybe, így még mindig sokkal jobban megéri. Én egyébként azt látom, hogy mennyit kell fizetnem a szolgáltatásért, hogy ezek az emberek mennyit látnak belőle, azt nem.

2020. okt. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!