Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Levelezős képzésen én kell...

Levelezős képzésen én kell fizessem a TB-t?

Figyelt kérdés
Csak nappali tagozatra vonatkozik a mentesség? Mi történik olyankor, ha én bár levelezős vagyok, de tegyük fel heti 30 órában gyakornokként dolgozom. Ott nem fizet TB-t a munkáltató.
2020. okt. 30. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Ingyenes gyakornok vagy 30 órában??? :-O
2020. okt. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Levelező képzés esetén nem vagy biztosított. Vagy magad után fizeted vagy a munkahelyed, ha dolgozol.
2020. okt. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy bejelentve a gyakornoki helyeden?
2020. okt. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elméleti volt a kérdés. Nappalis vagyok most, végzős, de szeretnék elkezdeni egy másik képzést levelezőn miután végeztem. Felmerült bennem, hogy mi van, ha semmi időm nem lesz tanulni 40 óra (+túlóra) mellett és lehet jobb lenne találni inkább egy jó gyakornoki helyet, ahol kb 30 órát tudnék dolgozni, és több időm lenne tanulni is. Suli az nyilván szombaton van, ha levelező. Eddig diákszövetkezet kretében dolgoztam, ott ugye csak az SZJA-t fizeti a munkáltató, főállásban pedig a TB-t is sok mással együtt. Így jött a kérdés, hogy mi a helyzet a nem főállású, de nem is diákszövetkezeti munkával.
2020. okt. 30. 17:07
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A diákszövetkezetes konstrukciót nem ismerem, de bármilyen részmunkaidős gyakornoki állást vállalsz, kötelező téged bejelenteni - amivel a TB-d is biztosítva van.

Nekem is van most pl. egy 12 órás gyakornokom (egyetem mellett csinálja), kap egy méltányos fizetést, és full be van jelentve.

2020. okt. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A munkavégzés jellege szabja meg, hogy biztosítottnak számítasz vagy sem.


Munkaviszony minden esetben biztosítottságot keletkeztet, teljesen mindegy, hogy önállóan, vagy diákszövetkezeten keresztül találtad a munkát, vagy a szüleid tettek be valahova. Az is mindegy munkaviszony esetén, hogy hány órás, mennyi a béred stb. Biztosított vagy alatta és kész.


Egyszerűsített foglalkoztatás nem keletkeztet biztosítottságot, tehát az idő alatt magadnak kell fizetned az egészségügyi szolgáltatási járulékot.


Megbízási szerződés alapján akkor vagy biztosított, ha a tárgyhavi járulékalapot képező jövedelmed eléri a minimálbér 30 %-át. Ilyenkor akár utólag és visszamenőleg is bejelentenek az adóhatósághoz, mint biztosítottat.


Nappali rendszerű képzésben részt vevőnek nem kell fizetnie járulékot, mivel anélkül is egészségügyi szolgáltatásra jogosult. Tehát nem biztosítottnak számít (azokat más jogok és ellátások is megilletik), hanem járulék fizetése nélkül eü. ellátásra jogosult. De csak a nappali képzésben részt vevők. A levelező, esti tagozat az nem az, tehát ha mellette nincs biztosítással járó jogviszonyod (például munkaviszony), akkor az alapfelállás szerint fizetned kell járulékot.


Biztosítottnak számít még az álláskeresési járadékban részesülő személy és többek között a CSED-ben, GYED-ben, GYES-ben részesülő személy még akkor is, ha nincs munkaviszonya alatta.

2020. okt. 31. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt még hozzátenném. A tanulmányok sem mindegy nappali esetén sem, hogy milyen oktatási intézményben folynak.


A törvény a nemzeti köznevelésről szóló törvény szerinti tanulói jogviszonyt, a szakképzésről szóló törvény szerinti szakképző intézményben szakmai oktatásban részesítő tanulói jogviszonyt, valamint a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény (a továbbiakban: Nftv.) szerinti nem szünetelő (aktív) hallgatói jogviszonnyal rendelkezőket tekinti járulék fizetése nélkül is egészségügyi ellátásra jogosultnak. Tehát ők sem biztosítottak, csak fizetniük nem kell járulékot.


Ha az iskola, amelyben képzed magad, a fenti 3 törvény valamelyikének hatálya alá nem tartozik, akkor még nappali rendszerű képzés esetén is fizetned kellene járulékot.

2020. okt. 31. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én azt fűzném hozzá, hogy a levelező főiskolai képzés nem hétvégén van. Én a Semmelweisre jártam, ott havi 1 hét volt a suli. Minden hónap adott hetén hétfőtől péntekig, reggeltől estig. Nem hétvége.
2020. okt. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!