Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Online adatszolgáltatás...

Online adatszolgáltatás hogyan megy egyéni vállalkozónak?

Figyelt kérdés
Mit kell hozzá venni mennyibe kerül?
2020. nov. 5. 01:25
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
én az onlineszamla.nav.gov.hu oldalon regisztráltam, ingyen volt
2020. nov. 5. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Minden céges számláról a számlázóból kötelezően adatot kell szolgáltatni a Nav felé. Pénztárgép esetén pedig PTGREg kell hozzá. Utóbbi bejelentése ingyenes, de péztárgép szervíz akiválja, aminek lehet egy 10-20.000 ft költsége a pénzárgép árába beépítve, vagy azon felül. Plusz évenkénti felülvizsgálat 15.-20.000 Ft/ db körül.


Navos számlázóval, Revol expresszel, Szamlazz.hu -val ingyenes is lehet, ha többlet funkció is kell, előleg számla, díjbekérő, deviza számla, e-számlával, akkor azok fizetősek.A profi csomagra fizetek havi bruttó 2.527-et.

2020. nov. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja és a számlázót is be kell jelenteni a Nav felé.
2020. nov. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen kell pénztárgép ha leadja a ptgszlahot havonta.
2020. nov. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát, ha épp olyan tevékenysége van, amivel 10 percenként 8-10 bizonylatot kell kiállítani, akkor nem fog ptgszlahzni, vagy pl. január 1-től bankkártya elfogadó is, akkor igencsak kelleni fog.
2020. nov. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy nem kell, csak van lehetőség. Pl egy masszőrnél simán. Amúgy január 1től sem kötelező elfogadni a bankkártyát, de ebbe itt felesleges most belemenni.
2020. nov. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nyilván tevékenységi kör függő. Egy látványpékség nem fog pénztárgépi nyugtaadást helyettesítő dosikat kiállítgatni reggeli csúcsidőbenszámlázgatásokkal, miközben 15 en sorba állnak 10 dkea pogácásért. Egy masszőr akinek van egy nap előre bejelentkezett 5-6 kuncsaft, ráér erre és a bevételből nem biztos, hogy kifedezné a ptgép költségeit sem.


Az adatszolgáltatás viszont a ptgép alapján keletkezik mindkettőnél, csak egyik a pénztárgéppel oldja meg, másik meg azt helyettesítővel, de ptg gép kötelezettség alapján.


Bannkártya megint más kérdés,van akinek már eddig is előnyös volt, ha volt, nem feltételen kötelezettség miatt van csak előnye/hátránya.

2020. nov. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ha én napi átlag 2 számlát állítok ki akkor nekem elég egy navos online reg?


Azt hittem laptop meg nyomtató kell mobilnettel amivel nyomtatom az ügyfélnek a számlát..

2020. nov. 5. 20:14
 9/9 anonim ***** válasza:

Minden tevkenységre jó a számlázás. A másik adatszolgáltatási kérdés a nyugtaadási kötelezettségre irányul. Pénztárgép kötelezett tevékenységi kör esetén is kiválthatod a gépi nyugtaadást is , számlázással. Arra írták a PTGSZLAH-t.


Az esetben elég, ha azt más pl. a tevékenységi körödre vontkozó rendelkezés ( pl. telephely kötelezettség, vagy mozgó tevékenység mint a taxisoknál, mozgó árusoknál pl. csak gpses pénztárgép lehet, változó telephelyre bejegyezve)- nem írja felül, vagy épp életszerűen is megoldható, hogy nem pénztárgépbe ütöd, hanem minden egyes ügyfélnek számlát állítasz ki.

2020. nov. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!