Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Sok jutalékot fizetek a...

Sok jutalékot fizetek a brókercégnek ahol vagyok, tudnék ebből adót visszaigényelni? Ti hol kereskedtek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elég sok jutalékot fizetek a brókercégnél ahol kötöm az üzleteimet. Esetleg lenne lehetőség rá, hogy visszaigényeljek ebből mikor megcsinálom az adóbevallásom?


Egyébként az erste trader go nevű alkalmazásból kereskedek, csúcs szuper az alkalmazás csak nekem kicsit drága. Tudtok ajánlani esetleg másik felületet? Ki melyik felületen kereskedik? Ott mindent eltudtok érni? Mert én itt kb. mindent. Mióta Használom ezt a felületet (nincs még egy éve) 406 ezer forintot fizettem jutalékra :D azért ez már nem kevés úgy gondolom.



2020. nov. 26. 15:49
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Értelek titeket, de biztos vannak kiskapuk. Én ezekre lennék kíváncsi.

Pl. bejegyezetem magam egy cégbe és leírom cégköltségként. :)

2020. nov. 26. 18:49
 12/18 anonim ***** válasza:
80%

Basszus kérdező, ezt nem hiszem el...

Hogy tőzsdézel és kiskapukat keresel... Akkor mi a francnak tőzsdézel?


És ha elbuktad volna az egész pénzedet? Akkor hol akarnád leírni, miből?


Amúgy bocs, de az nem valami értelmes dolog, hogy 1 év alatt 400 ezer ft-ot kifizettél azért, hogy ugyanannyi pénzed legyen, mint 1 évvel ezelőtt :-)

2020. nov. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi voltam. Miért kell rögtön hülyének beállítani.
2020. nov. 26. 19:06
 14/18 anonim ***** válasza:
60%
Ezek csak a tények.
2020. nov. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
86%
Ha árfolyamnyereséget realizálsz, abból levonod a jutalékokat s a maradék a jövedelmed. Annak a 15%-át fizeted mint szja. Jelen esetben nulla az árfolyamnyereséged, tehát nincs miből levonni a jutalékot, így is nulla szja-t kell fizetned eme tőkejövedelmeid után.
2020. nov. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
83%

Igen, ez pontosan így van, ahogy 15-ös leírja: csak én azért nem írtam le mindezt, mert írta a kérdező, hogy kb. ugyanannyi pénze van, mint év elején, ezért nincs miből levonni, "ellentételezni".

Nincs jövedelem, nincs miből levonni.

2020. nov. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
"Csak kíváncsi voltam. Miért kell rögtön hülyének beállítani."---Mi sem értjük, hogy miért állítod be magad annak, de azért van rá ötletünk :)
2020. nov. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha neked a banki háttér fontos, kereskedj ott, ahol eddig is. Drága lesz.

Ha nem kell a banki háttér, ám költséghatékonyan akarsz kereskedni, akkor keress egy megbízható brókercéget, s kereskedj ott, indexekkel, nyersanyagokkal, nemesfémekkel, devizapárokkal vagy épp részvény CFD-kkel, jutalék nélkül, igazán minimális költséggel. Igaz, osztalékod nem lesz, de az egyébként is elenyésző.


A költségeidet egyébként az adóalapodból le tudod vonni, éppúgy, mint a veszteségeidet. Persze, ha van miből. Ám, a veszteségedet talán két évig elhatárolhatod, s pl. a jövő évi nyereséged terhére levonhatod.

2020. nov. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!