Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Melyik vállalkozási forma a...

Melyik vállalkozási forma a legmegfelelőbb (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
Szeretnék könyvelőként érvényesülni a jövőben. Melyik vállalkozási forma a legmegfelelőbb egy könyvelő irodának, egyéni vállalkozóként, vagy KFT keretein belül lenne célszerűbb működni?
2020. nov. 29. 10:05
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Tesó, ezt neked, mint könyvelő kellene tudnod :o
2020. nov. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Hagyd a csudába inkább. Más vállalkozók fognak neked ilyen kérdéseket feltenni.
2020. nov. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Ajvé, úgy akarsz könyvelő lenni, hogy még ilyen egyszerű kérdésre sem tudod a választ...?

Szerinted ki fog hozzád fordulni ügyfélként? :)))

2020. nov. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Az ilyenek miatt van a béka segge alatt a szakmánk megítélése :(
2020. nov. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Nekem is volt ilyen könyvelőm. 🥴 Sajnos.


Szerintem neked az egyéni vállalkozás a legjobb, mert azt gyorsan és olcsón lehet megszüntetni.

2020. nov. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést, mert van, aki mint egyéni vállalkozó könyvel,és az egyéni válalkozó felelőssége korlátlan, a teljes vagyonával felel, és ennek így megvannak a veszélyei, még, ha az előnyei is. Tapasztalatokra lennék kiváncsi, és nyilván azért teszem fel a kérdést, mert még tanulok, és azt gondoltam naivan, hogy magyarországon még élnek segitőkész emberek, és nem csak balkáni lecsúszott troll senkiházik.
2020. nov. 29. 16:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor ezt már tudod is. Bt - nél szintén korlátlan felelősség, tehát kb. egy maradt ami szóba jöhet, a kft, ha a korlátozott felelősséget szeretnéd. Persze ez se biztos, hogy mindentől megvéd.


Mondjuk könyvvelőknek szokott lenni - úgy tudom kötelező is - felelősség biztosításuk.


Ha még elsős vagy nem gáz ez a kérdés 🙂

2020. nov. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem kötelező a felelősségbiztosítás. De egy magára valamit is adó könyvelőnek van.
2020. nov. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!