Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bitcoin kereskedésből (tőzsde)...

Bitcoin kereskedésből (tőzsde) származó profitot miként számoljam el a nav felé? (KATAs vagyok)

Figyelt kérdés

Milyen plusz tevékenységi kört kéne felvennem ehhez? Illetve miként történik a számlázás?


Hiszen a tőzsde nem állít ki nekem számlát erről... maximum kereskedési előzményeket tudok felmutatni...


Illetve, mi van akkor, ha az ebből származó jövedelem meghaladja az évi 3 milliót? Hiszen itt max a tőzsde felé tudok számlát kiállítani, tehát akkor súlyt 2021 től valami f szom büntiadó is, nem?


Köszi.


2020. dec. 12. 15:40
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Kataskent sehogy
2020. dec. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

Tozsdere es bitcoinra nem egyeni vallalkozokent adozol, hanem szjat kell fizetned maganemberkent.

Tozsden ez ~15% adoterhet jelent, bitcoin eseteben viszont kb ~30%-ot.


Bovebben itt: [link]

2020. dec. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Jelenleg nem nagyon van olyan tevékenységi kör amit felvehetsz.Közgazdász végzettségre vagy éppen olyan végzettségre ami a pénzváltókhoz kell rá lehet húzni cipő kanállal.

Igazából csak erre nem érdemes KATA vállalkozást létrehozni. Viszont ha már amúgy is van igazából egyébb jövedelemként el tudod számolni az érkezett pénzt. Igazából a Fiatra váltás számít, tehát ha Te mondjuk úgy tőzsdézel, hogy a bicoinod vagy az altjaid száma növekszik és majd akkor veszed ki, ha lesz szabályozás az járható út. De addig is ami a többi céges tevékenységeddel bele fér a KATA keretbe. Elvben nem égeti az ÁFA keretet. Az unios tőrvények alapján igazából pénz eszköz ami ránk is kötelező, de mivel nincs szabályozás és nincs MNB árfolyama. Ezért sajnos magán személyként adózva a szochot is meg kellene rá fizetni plafon nélkül.


KATA vállalkozóként a rizikó anyiban áll, hogy egy esetleges ellenőrzéskor, nem feltétlenül fog érteni a témához az aki ellenőriz és évekig hurcodó hercehurca lehet belőle. Azonban ez nem igazán jellemző, amíg bevallod és fizeted utána az adót, addig igazából ennek kicsi az esélye. KATA vállalkozóként amúgy is vezetned kell a bevételeid, célszerű írni hogy mit milyen árfolyamon veszel, még akkor is ha most nem veszed ki Fiatban és akkor is ha nincs szabályozás. KATA vállalkozóként ugyan is nem igazán vonhatod le belőle a kiadást. Ám fontos hogy tud igazolni a coinjaid forrását és bekerülési árát vagy egy ellenőrzéskor vagy akkor amikor már lesz szabályozás. Tehát röviden, külön bevételként beírva azt ami a tözsdéről érkezik a számládra. Jövőre azért a biztonság kedvéért figyelj arra hogy váltónként vagy tőzsdénként ez évente ne haladja meg a 3 millió forintot, tehát partnerenként. - Nem ugyanott váltasz mindig Fiatra, -1, -2,5 százalék még mindig jobb mint egy jókora ellenőrzés és a 40% bünti adó.


Jó tanács, legen egy jó könyvelőd. - Én nem vagyok könyvelő, névtelen hozzászóló vagyok, ezért mindenképpen bízz meg egy hozzá értő adó tanácsadót. Van néhány könyvelő/adótanácsadó aki képben van a témával.

2020. dec. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!