Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha vettem részvényt, akkor...

Ha vettem részvényt, akkor hogyan kell utána adózni?

Figyelt kérdés

Automatikusan a bróker (random capital) küldi a nav-nak az adatokat, vagy nekem kell majd jelezni feléjük, hogy ebben az évben mekkora nyereséget értem el rajta?


Ilyenkor minden egyes vétel eladást megkell jelölni, vagy elég egy összesítést, hogy ebben az évben a kereskedést mondjuk x profittal zártam?


Ha nem keletkezett nyereség, akkor kell-e valamit csinálni?



2020. aug. 15. 07:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A brókercégnek van kötelezettsége a NAV felé, megküldi a kötéslistát nekik a +/- egyenleggel. Árfolyamnyereség adója azt hiszem 15%, de ez lehet, hogy függ, milyen részvényt vásároltál. A NAV ezáltal elkészíti az adóbevallásodat, amit érdemes áttekinteni, hogy valóban jól töltötték-e ki, mert az osztalék adózása szokott leginkább problémás lenni, duplán akarnak adóztatni.

Ha nyereség nem keletkezik, akkor nincs adózási kötelezettséged. Ugyanakkor fontos megjegyezni, hogy csak a lezárt kötésekből és az adott napi devizaváltási árfolyamból számolt plusz/negatív egyenleg után adózol, nem számít, hogy a brókercéged számlájáról kiutaltad-e a saját bankodhoz vagy sem! (Kivétel a TBSZ)

2020. aug. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2020. aug. 15. 10:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!