Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATA-s egyéni vállalkozók (ha...

KATA-s egyéni vállalkozók (ha érint a büntető adó), mi a tervetek a jövő évre?

Figyelt kérdés

Én vagyok az a nem létező kisebbség, aki úgy használja a KATA-t amire kitalálták. Nem bújtatottan foglalkoztat egy munkáltató, hanem külföldi partnereknek dolgozom grafikusként.

Két nagyobb partnerem van, minkettőnek éves szinten 15ezer euro körüli összegben. Emiatt mindkettő partneremmel túl fogom lépni a 3milliós határt ami felett nekem kell befizetni a 3 millión felüli rész 71,42%-ának a 40%-át. Ez durva kalkuláció szerint éves szinten 8,5-9 millió bevétel mellett olyan 1,6 millió lesz jövőre.

Igen, ez még mindig kedvezőbb, mint bármilyen más adózási forma, így nem is emiatt sír a szám.

A bajom az, hogy egyrészt én szívok azért, mert a legtöbb cég KATA-zásra kényszeríti a dolgozóit, emiatt sokan visszaéltek vele. Illetve a plusz befizetett adómért semmit nem kapok vissza. Nem nő a nyugdíj alapom, semmi. Megy a levesbe úgy ahogy van.

Számomra nagyon dühítő ez a helyzet, hogy gyakorlatilag mások miatt szívok és az a pénz amit befizetek az eltűnik a nagy büdös semmibe.

Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem gondoltam rá, hogy a feleségem főállás mellett KATA-s vállalkozóként megkérem, hogy számlázzon, de ez több szempontból is szabálytalan. Legfőképp azért, mert kapcsolt vállalkozásnak minősül és ugyanúgy beleszámít a 3 milliós keretbe + még meg is büntetnek.

Azon gondolkozom, hogy kevesebb megkeresést fogok elvállalni, mert nem fogok azért pluszban dolgozni, hogy utána kimenjen a különbözet a kukába. Csak ez meg marha rossz hozzáállás, megfojtja az állam a kisvállalkozáskat, ha más is így gondolkozik, mint én.



2020. dec. 17. 14:17
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Fél órája röhögök a kérdésen, nem hiszem el hogy ennyire debil könyvelőd van hogy egy katás külföldi deviza könyvelést nem tud megcsinálni és könyvvizsgálóra van szüksége. A sőt a b****sz könyvelőd még a tao törvényt sem ismeri, ami a könyvelők bibliája az áfa tv. és szv. tv. mellett.
2020. dec. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Nem védem a könyvelőm, de ez közel sem egy sima deviza könyvelés.

Németországi lakhelyű ügyfél dollárban kérte a számlát. Dollárban fizet, amiből forint lesz, viszont a MOSS miatt ezt euroban kell lekönyvelni és bevallani és más a számla kiállításának a dátuma, mint a teljesítés napja, így nem egyeznek mindig a számok. De ha neked ez vicces, akkor boldog életed van, én ezen azért nem tudok röhögni.

2020. dec. 19. 00:12
 23/23 anonim ***** válasza:
Csinalj kata helyett kft-t
2020. dec. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!