Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Katás vállalkozó bejelentkezhe...

Katás vállalkozó bejelentkezhet év közben az áfa hatálya alá?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A sors úgy hozta, hogy 2021-től ki kell lépnem a KATA adózási forma alól és áfás egyéni vállalkozóként szeretném folytatni, ez tűnik a legtakarékosabbnak számomra.


Olvastam, hogy csak induló vállalkozások választhatják az áfás megoldást, illetve év végéig kell eldöntenem, hogy a következő évben változtatnék-e.


Mivel elég sok dolog történt itt az elmúlt időszakban, és nem találtam erre vonatkozó friss szabályt, ezért a kérdéseim a következők:


Katás vállalkozó bejelentkezhet év közben az áfa hatálya alá?


Amennyiben nem, mi lenne ennek a megoldása? Szüneteltetés, megszűntetés, felejtsem el és gondolkozzak bt.-ben vagy kft.-ben?


Előre is köszönöm a válaszokat és szeretném megjegyezni, hogy el fogok menni könyvelőhöz néhány nap múlva, de aggódom és szeretnék addig is tisztán látni, mert nem kevés pénz forog kockán sajnos.


Tényleg köszönöm a válaszokat.



2021. jan. 3. 02:04
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Miért KELL belépned?
2021. jan. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

ki kell lépnem a KATA adózási forma alól és áfás egyéni vállalkozóként szeretném folytatni


Katás vállalkozó bejelentkezhet év közben az áfa hatálya alá?


Tudod egyáltalán, mit akarsz csinálni és kérdezni? Tudod, mi a Kata, mi az áfa? Szerintem nem. Pedig vállalkozó vagy.

2021. jan. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Na de akkor most mi vagy? A katából kiléptél vagy még mindig katás vagy?

Ha decemberben nem jelentkeztél be áfa alá, akkor már csak úgy tudsz, ha meghaladod a 12 milliót. Vagy ami a legegyszerűbb talán, hogy megszünteted teljesen a vállalkozást és holnap csinálsz egy másik ev-t.

2021. jan. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért kell kilépned KATA-ból? Sokkal könnyebben lehetne tanácsot adni, ha tudnánk a pontos okokat.
2021. jan. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
szerintem az a láényeg, hogy a KATA helyett milyemn vállalkozási formát válasszon
2021. febr. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!