Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tavaly nyáron fejeztem be az...

Tavaly nyáron fejeztem be az iskolát, azóta nem találtam munkahelyet, és azóta nem tudom,hogy mi a helyzet a tb-vel, ennyi idő alatt nem kellett volna jönni csekknek, hogy fizessem?

Figyelt kérdés
És Ha regisztálok munkaügyibe álláskeresőnek akkor nem kell fizetnem a tb-t?

2021. jan. 7. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Tb fizetését szociális alapon a területileg illetékes járási hivatalban kezdeményezheted egy évig, ha az lejár újra kell igényelni, feltéve, hogy az indokolt.

Állítólag a NAV küldi a csekket (ha küldi), egy telefont érdemes megereszteni abba az irányba, és mellesleg fel veheted a kapcsolatot a járási hivatallal is, mielőtt történik valami, és kiszámlázzák az ellátásod költségeit :(

2021. jan. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocsi de milyen költségeket számláznak ki?
2021. jan. 7. 12:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Kezelési költséget. Biztosítás nélkül csak sürgősségi ellátást biztosítanak mindenki részére.

[link]

2021. jan. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"És Ha regisztálok munkaügyibe álláskeresőnek akkor nem kell fizetnem a tb-t?"


Csak akkor nem kell fizetned az egészségügyi szolgáltatási járulékot (TB), ha álláskeresési ellátást is folyósítanak részedre. Ha csak regisztrált vagy, ellátás nélkül, az nem mentesít a járulék fizetése alól.


2020. július 01-jétől elméletileg a NEAK (nemzeti egészségbiztosítási alapkezelő) vizsgálja felül az eü. szolgáltatásra való jogosultságot a lakosság körében, és adott esetben előírja a fizetendő járulékot (visszamenőleg is), amit a NAV tart nyilván, és idővel végrehajtást indít annak beszedésére.


Úgy néz ki, hogy eddig még nem találtak meg. Biztosan Rád is sor kerül. Ha elébe akarsz menni a problémának, akkor kezd az ügyet intézni valamelyik fent nevezett szervnél (NEAK vagy NAV).

2021. jan. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És most akkor szeptembertől kezdve bekell fizetni a tb-t utólag? Vagy melyik hónaptól kezdve kell fizetnem?
2021. jan. 7. 18:29
 6/8 anonim ***** válasza:

A diákigazolvány érvényességének lejártát követő 45 napig nem kell fizetni eü. szolgáltatási járulékot. A 46. naptól kell, ha nem válsz tb. szerinti "biztosítottá" addig (például munkaviszony által).


Tehát a fizetési kötelezettséged attól függ, hogy a diákigazolvány meddig volt érvényes. Arra még rászámolsz 45 napot. Addig nincs fizetési kötelezettséged, utána már van, ha a fentebb említett feltétel nem teljesül addig -> pld. munkaviszony.

2021. jan. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És honnan tudom, hogy lejárt a diákim? Mert nekem az van rajta a diákin, hogy 2026 az igazolvány érvényessége. Egyebkent köszöntem mindenkinek a válaszokAt!
2021. jan. 9. 13:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Évente/félévente kellett rá matricát tetetned. Az utolsó matricás tanév végéig (a nyári szünet kezdetéig) volt hivatalosan érvényes, amíg amúgy is tanulói jogviszonyban álltál.
2021. jan. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!