Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell-e számlaadatot szolgáltat...

Kell-e számlaadatot szolgáltatni ingatlan bérbeadásról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A tavalyi évben a NAV honlapján megjelent tájékoztató szerint az ingatlan bérbeadással összefüggésben kiállított számlákról nem kellet számlaadatot szolgáltatni.

Viszont az év elején megjelent tájékoztatás ( [link] ) már nem tartalmazza ezt.

Ezek szerint január 4-től már kell adatokat szolgáltatni az ingatlan bérbeadást tartalmazó számlákról? Vagy én néztem el valamit?


2021. jan. 10. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

"A számlaadat-szolgáltatási kötelezettség továbbra is az áfa adóalanyokat[2] terheli, vagyis azokat, akik a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (továbbiakban: NAV) által megállapított adószámmal rendelkeznek vagy ilyennel kellene rendelkezniük."


Egy magánszemélynek, aki ingatlant ad bérbe, még most sem kell adószámmal rendelkeznie.

2021. jan. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Számlát nem is állíthat ki senki, csak az, akinek van adószáma.

De akkor kiegészítem a kérdésemet:

Amennyiben adószámos magánszemélyként (alanyi mentes) ingatlant adok bérbe, és erről az ügyletről számlát állítok ki a magánszemély bérlőnek, akkor ezekről a számlákról kell-e atatot szolgáltatni a NAV felé?

Tavalyi évben azt írta a NAV tájékoztatója, hogy nem kell, az idén viszont nem látok ilyen kivételt.

2021. jan. 10. 11:31
 3/4 A kérdező kommentje:

És akkor még egy kérdés:

Úgy látom, hogy tavaly is azt írta a tájékoztatás, hogy "Az adómentes ingatlan bérbeadást..." tartalmazó számlákat nem kell jelenteni.

Viszont ha jól tudom, akkor a garázs bérbeadás nem adómentes. Tehát, ha egy számlán szerepel lakás, és garázs bérbeadás tétel is, akkor ezt a számlát már jelenteni kell a Nav felé?

2021. jan. 10. 11:43
 4/4 anonim ***** válasza:
87%
Ha számlát adsz, akkor jelentened kell. De sokkal jobban jársz, ha regisztrálsz valami ingyenes számlázóba és akkor az jelenti is helyetted.
2021. jan. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!