Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi történik, ha kiváltom az...

Mi történik, ha kiváltom az egyéni vállalkozóit és utána azonnal fokozottan veszélyeztetett terhesség miatt 9-es kóddal táppénzre kerülök?

Figyelt kérdés
Ilyen esetben mire lehet számítani, ha sikerült 1 hétig vállalkozónak lenni..? Előtte folyamatos biztosítási jogviszony évekig munkából, majd ezt követően 4 hónapot nappali tagozatos hallgatói jogviszonyból adódóan, majd KATA-s egyéni vállalkozó főállásban? NAV rám száll?

2021. jan. 12. 13:09
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Ahhhaaa, köszi. :( Fú bakker... ez így nehéz. Ezt nem is értem, hogy ha 2 éven belül kérnek 1 évek, de vállalkozó is vagy, akkor mégsem, most mi van..?????


Felhívom a könyvelőm, jobban járok. :) Bocsi, de nem találtam semmi jogszabályt erre.


Köszönöm a segítséget.

2021. jan. 12. 15:14
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, azért látszik, hogy nincs könyvelőd, mert full nem vagy tisztában a dolgokkal:


"nem fizetek járulékot, mert nem adhatok számlát. "


A KATA-s vállalkozó nem járulékot fizet, hanem adót, az 50 ezret, amit minden hónapban fizetni kell, ha van bevételed, ha nincs és ha csak 1 napig élt a vállalkozásod, akkor is 50 ezret kell fizetni. Az igaz, hogy ha 30 napnál tovább táppénzen vagy, onnantól nem kell adót fizetni. De ha most, jan. 12-én kiírnának táppénzre, febr. 12-ig be kell fizetni az 50 ezret.


És nagyon figyelj oda arra, amit 5-ös írt, mert ez bizony így van:

"Csak mondom, TP annyi időre jár, amennyi folyamatos biztosítási jogviszony van. A hallgató nem biztosított, úgyhogy ha az egyéni vállalkozás előtt harminc napnál régebben ért véget a munkaviszony, akkor bukta a dolog"


Így van, a hallgatói jogviszony csak orvosi ellátásra jogosít.


Szerintem mindenképpen beszélj egy könyvelővel, talán ők tudják - még jobb lenne egy TB ügyintézővel - de ez így nem fog működni: valóban annyi napig kaphatsz táppénzt, amennyi ideig biztosított voltál.

2021. jan. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, még valami...

Nem tudom, milyen vállalkozást "űzöl", de szerintem nem 1 hét múlva fog jönni az a baba, gondolom...

A helyedben amíg csak tudom, csinálnám a vállalkozást és csak közvetlenül a szülés előtt mennék táppénzre. Nyilván nem minden foglalkozást lehet űzni terhesen, de ha módod van rá, inkább csináld, amíg bírod - jól jön az majd lezárt üzleti évnél, stb.

2021. jan. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Na, kérdező, mire jutottál? Utánajártál a dolgoknak?
2021. jan. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!