Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Iparűzési bevallásnál katásnak...

Iparűzési bevallásnál katásnak melyiket jobb választani anyagilag? Most lehet 15-éig választani a nem tételeset, ha azt választom kevesebbet kell fizetni? És ahhoz hogy az 1%-ra csökkentett legyen, ehhez mindegy hogy a tételes van vagy a nem tételes?

Figyelt kérdés

2021. febr. 12. 16:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Na ezért van nekem könyvelőm KATA-sként, hogy ezeket a válaszokat megtudjam tőle.

Nem fizetek sokat, hiszen ritkán van szükség rá, de megegyeztünk negyedévente X összegben és cserébe munkaidőben bármikor felhívhatom ilyen kérdésekkel.

Érdemes lenne Neked is megfontolni, már csak azért is , mert nem tudjuk, milyen tevékenységet folytatsz, mennyi a bevételed, mi éri meg jobban, stb.

2021. febr. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nekem is volt eddig 2 könyvelőm, de fontos dátumokat elnézett, hibázott, végül kb 60.000 mínuszom lett miatta. Ezen kívül jelenleg nem engedhetem meg magamnak, annyi a kiadásunk.
2021. febr. 12. 16:54
 3/14 anonim ***** válasza:
Osztom az egyes véleményét :) Amúgy csomó dolog befolyásolhatja, hogy melyiket éri meg neked választani. Nekem vannak ügyfeleim, akik mentesülnek az iparűzési adó alól, ha a tételeset választják. Ha nem azt választanák, akkor meg kéne fizetniük. Lehet akár felétek is ilyen vagy hasonló kedvezmény. Nem mindegy az árbevételed, költségszinted sem.
2021. febr. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
Nekem is rengeteg a kiadásom, mégsem mondom azt reggelente a péknek, hogy most légyszi adjon ingyen kenyeret, mert nem engedhetném amúgy meg magamnak.
2021. febr. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi. Igazából én szeretem a tételeset mert azt szoktam meg, alig van tételem és bevételem is kevés most amúgy is. Időráfordításban nem sok mert már rutinom van a tételesben. Ha nincs anyagilag hátránya, és ezzel is lehet a mostani covid miatti felére csökkentést érvényesíteni akkor maradnék a tételesnél.
2021. febr. 12. 17:02
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha kevés a bevételed, akkor ponthogy nem éri meg a tételeset fizetni.
2021. febr. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk én szoktam néha kenyeret sütni, és az adóbevallások utánaolvasások is mennek, néha csak a motiváció hiányzik hogy elkezdjem. Sokan maguknak csinálják a könyvelést akiket ismerek. Úgyis utána fogok olvasni bárki bármit mond itt, csak nincs kedvem elkezdeni, de majd ezek után lesz.
2021. febr. 12. 17:04
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi 6, utánanézek
2021. febr. 12. 17:05
 9/14 anonim ***** válasza:
Mit jelent a kevés bevétel? Kb? Mekkora a százalék ahol laksz? Nincs adókedvezmény?
2021. febr. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%

Hát igazából, ha te sütsz kenyeret, ahhoz is meg kell venni a lisztet és egyéb alapanyagokat, de látom nem ment át az írásom lényege :D

Nyilván meg lehet csinálni magadnak, de itt most nem erről van szó.

2021. febr. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!