Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell valami képesítés ahhoz,...

Kell valami képesítés ahhoz, hogy SAP-ban dolgozzak? Mi a következménye annak, ha elrontok valamit?

Figyelt kérdés
A feladat megrendelőlapok, be- és kivételezések könyvelése lenne. Csak egy érettségim van, eddig még semmi ilyesmivel nem foglalkoztam, még papír alapon sem találkoztam ezekkel a dokumentumokkal.

2021. febr. 16. 03:25
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

nem kell képesítés.


sima adatrözgítő munkának hangzik, ahhoz még érettségi sem kell.

2021. febr. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Fsms ***** válasza:
100%

A felhasználóknak szoktak tartani oktatást, vagy valaki mellé oda ültetnek, amíg megtanulod, mivel maga a rendszer komplex.

Ha elrontod tudod a bizonylatot módosítani.

Illetve maga a rendszer is tartalmaz ellenőrzéseket.

Ha a hiba kijut cégen kívülre, annak a megoldása nehézkesebb. Normál cégeknél ezért van négy szem elv, hogy a kollégák egymás munkáját ellenőrzik.

Okosat mondani ezen túl nehéz, az egyedi eset dönti el.

2021. febr. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Maga a rendszer komplex, de a be-kivételezések rögzítése simán 1-2-3 egyszerű képernyő... Pár perc alatt bárkinek megtanítható, ahhoz nem kell az egész SAP-t érteni a több száz moduljával együtt ;)
2021. febr. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, sima adatrögzítés, csak elsőre eléggé megijedtem. Nem magától a rendszertől, hanem attól, hogy ilyen bizonylatokkal, folyamatokkal eddig nem találkoztam. Tegnap volt egy három órás oktatás, utána már aznap élesben kellett mindent csinálnom. Senki nem ül mellettem, mert a többi adminisztrátor egy másik telephelyen dolgozik, itt én vagyok az egyetlen. Kérdezni se tudok senkitől, csak levélben, ami nem sokat segít, ha azonnal kell valami. :/


Két éve már itt dolgozok, de eddig teljesen más feladataim voltak, csak most kilépett valaki a másik telephelyen, és költségcsökkentés címen szétosztották a feladatait.


Amúgy tényleg nem olyan vészes, mint gondoltam, rendszereztem a jegyzeteimet meg a gondolataimat, és így megvan, hogy mit hogy kell. Az egyetlen probléma, hogy így nem végzek nap végére az összes munkámmal, remélem, hogy később gyorsabban fog majd menni.

2021. febr. 16. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!