Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hamarosan külföldre költözöm,m...

Hamarosan külföldre költözöm,mi kell ahhoz, hogy ne kelljen egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnem Magyarországon?

Figyelt kérdés
A magyar egészségügy nagyon rossz, nagyon rossz tapasztalataim vannak, szerintem 3ft-ot nem ér, nemhogy 8000ft-ot vagy többet, semmit sem szeretnék fizetni ezért ahogy lehet. Nem lesz azonnal munkám ott,a nyelvtudásom még annyira nem jó.Nem tudom, hogy elég-e ott lakcìmre bejelentkeznem, itt meg ki, hogy működik pontosan.

2021. febr. 21. 08:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Belgiumban mitől rossz? Nos, elmondok egy esetet: tavaly februárban egy kint élő magyar nővel "vitatkoztam", mert azt mondta, hazaküldi az anyukáját, mert amit ott lát Belgiumban, hogy mennyire nem foglalkoznak a koronavírussal, meg hogy mi megy ott, egyszerűen félti az anyukáját. Mire megkérdeztem, hogy miből gondolod, hogy itthon (Mo) nagyobb biztonságban lenne? Mondta, hogy itthon egy kevésbé népes kisvárosban él az anyukája, megoldható, hogy ne nagyon járjon el sehová, stb.

Nos, meg kell, hogy mondjam, nem hittem neki, hogy ott nagyobb veszélyben van az anyja, de utólag sajnos beigazolódott a dolog: nézd meg a Worldometers-en, hogy hogyan alakultak a halálozások 1 millió lakosra vetítve:

A legnagyobb "vesztesek" köztudottan az olaszok és a spanyolok, náluk tarolt legjobban tavaly a koronavírus:

Spanyolország 1 millió főre eső halálesetek száma: 1.435 fő (Deaths/1m pop)

Olaszország - " - 1.585 fő

Magyarország 1.483 fő

Belgium 1.883 fő !!!


Lényegesen magasabb, mint az országok nagy részében, Angliában és Csehországban van hasonló, de az sem éri el Belgiumot :-(


[link]

2021. febr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

"legnagyobb "vesztesek" köztudottan az olaszok és a spanyolok, náluk tarolt legjobban tavaly a koronavírus".


Az, hogy az olaszok, spanyoloknál sokkal több fertőzőttet azonosítottak, és így sokan többen haltak meg mert 1, sokkal többet teszteltek 2,sokkal több az idős,mert náluk sokkal magasabb a várható élettartam, és az időseket érintette igazán ez a vírus 3,náluk generációk laknak együtt, sokkal nagyobb a fertőzés veszélye 4, sokkal közvetlenebbek, sokkal több az érintkezés és így a fertőzés veszélye stb...nos ezek nem azt jelentik, hogy az egészségügy Olaszországban rosszabb lenne, nem véletlenül az olaszoknál például a férfiak várható élettartama 10 évvel magasabb!!!

2021. febr. 22. 11:20
 13/17 A kérdező kommentje:
"Mondta, hogy itthon egy kevésbé népes kisvárosban él az anyukája, megoldható, hogy ne nagyon járjon el sehová, stb." Belgiummal kapcsolatban meg nem azt mondta, hogy gond van az ottani egészségüggyel, hanem azt, hogy Orbániában kisebb városban, kevésbé eljárva nagyobb biztonságban lenne az anyukája.A 2 nem ugyanaz!
2021. febr. 22. 11:23
 14/17 anonim ***** válasza:

De igen, azt mondta, hogy látja, hogy ott mi megy.

Na mindegy, úgy látom, Te csak a magad igazát akarod hajtogatni.


Egy szóval sem állítom, hogy Magyarországon jó helyzetben van az egészségügy, de azt sem szeretem, ha valaki elvakultan, a saját igazát hajtogatva látja csak a világot.

2021. febr. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Köszi az infót,arról írnak csak, hogy mi van munkavállalás esetén, nekem pár hónap kell előtte, amíg a nyelvtudásom felfejlesztem."


1./ Az kell, hogy külföldön biztosított legyél. Ha ott az vagy, akkor itthon nem kell fizetned eü. szolg. járulékot, de jelezned kell hozzá, hogy külföldön van biztosításod, egyébként nem tudunk róla.


2./ Kivándorolsz hazánkból. Amíg magyarországi lakcímed van, úgy kezelik, hogy itt élsz, tehát itt veszed igénybe adott esetben az egészségügyet. Azért kötelező a hozzájárulásod annak fenntartásához is. Ez az alapfelállás...

2021. febr. 23. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
"Egy szóval sem állítom, hogy Magyarországon jó helyzetben van az egészségügy, de azt sem szeretem, ha valaki elvakultan, a saját igazát hajtogatva látja csak a világot." Én valós érveket, eredményeket hoztam fel,te vagy az elvakult....de mindez lényegtelen is,mert nem a kérdésemre válasz.
2021. febr. 23. 07:43
 17/17 anonim válasza:
Kedves kérdező, te annyira segg hülye vagy hogy az már fáj. Látszik hogy egyáltalán nem hallgatsz a józan szóra mert elvakít az a tudat “hogy külföldön biztos minden jobb”. Éltél már korábban külföldön? Ha nem akkor honnan tudod hogy milyen a helyzet? Az meg hogy valaki nem ért egyet veled vagy mások az ismeretei egyből jön a “te is biztos fidesz bérenc vagy” szöveg. Nem vagyok fideszes de te kb azt a színvonalat képviseled. Csodálkozom hogy nem vettek még meg egy zsák krumplival.
2021. szept. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!