Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha bemegyek egy boltba, és...

Ha bemegyek egy boltba, és vehetek bármit úgy, hogy leveszem a polcról, akkor webshop esetében miért kell névre szóló számlát kiállítani?

Figyelt kérdés
Mi a különbség aközött, hogy mondjuk a Media Marktban veszek elemet vagy webshopban? Miért nem kell az egyik esetben névre szóló számla, és miért kell a másikban?

2021. márc. 8. 14:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
90%

Azért, mert ha a fizetés és a számla kiállítása nem ugyanabban az időpontban történik akkor nyugta nem adható, csak számlával lehet teljesíteni a bizonylatolási kötelezettséget.


Boltban ez megvalósul. Fizetsz, kapod az árut, kaphatsz nyugtát.

2021. márc. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

folyt.


Persze még akkor is lehet, hogy ahol vásárolsz csak számlát adnak és nincs nyugta, ugyanis ha egy vállalkozás bevállalja és nyilatkozik, hogy nincs nyugta, mindenről számlát ad akkor mentesül a pénztárgép kötelezettség alól, viszont csak számlát adhat.

2021. márc. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Én általában személyesen szoktam átvenni a netes rendeléseket, nem szállítással, így ha elkérik, akkor ez esetben az lehet a célravezető, amit a 3-as írt, hogy kitalált nevet, címet lehet bemondani, ha nem olyan értékű a dolog, hogy a garancia érdekes legyen.


Gondolom a webshopnak édes mindegy, milyen név van ott, nekem meg ez adatvédelem, hogy ne legyenek az adataim ott mindenféle szedett-vedett kft-nél, ahol nyilván nem képesek túlzottan vigyázni rá.

2021. márc. 8. 16:02
 14/16 anonim ***** válasza:
65%

Azért ennyire nem kell parázni mindentől. Attól, hogy ott van a neved és a cím, amit "bemondtál", még nem fog keresni a maffia. :)


... és ahogy előttem már írták, a számviteli törvényben leírtakat szeretnék csak betartani...

2021. márc. 9. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
50%
Akkor meg ne vásárolj mindenféle szedett vedett kft-től filléres dolgokat
2021. márc. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
63%

Így van, hagyd meg a szedett vedett kft -ket másoknak, te csak olyan nagy komoly cégeknél vásárolj akik meg tudják védeni az adataid. Aztán időről időre azokról is kiderül, hogy mégsem :))


Nem irigyellek, nem lehet valami jó ilyen szintű paranoiával élni.

2021. márc. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!