Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha atutalok az unokaocsemnek...

Ha atutalok az unokaocsemnek 20 millio forintot, adóznia kell utána?

Figyelt kérdés
2021. márc. 11. 13:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Adózni biztosan nem. Meg attól is függ, hogy milyen jogcímen utalod át neki. Illetéket lehet kell utána fizetnie.
2021. márc. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Van gyakorlati kulonbseg adó es illetek kozott?


Ajandek amugy.

2021. márc. 11. 13:34
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

Van különbség, tök más a meghatározása.

Unokatesó az nem illetékmentes, úgyhogy jó drága ajándékozás lesz.

2021. márc. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem ukokateso. Testver gyereke.
2021. márc. 11. 13:43
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
Családon belül adó és illetékmentes. Először utald át a testvérednek, kicsivel később pedig ő utalja át a gyermekének!
2021. márc. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
amúgy mennyi ez az illeték? Oké hogy más a neve de engem nem a neve érdekel hanem hogy mennyit kell befizetni?
2021. márc. 11. 14:05
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Miért kéne adózni? Nem bér, vagy járulék, vagy örökség, vagy akármi. Eleve adózott pénzedből adod nem? SOse hallottam ilyet, pedig nálunk családban is voltak nagyobb pénzmozgások, pl lakás vagy autó vásárláskor, segítségképpen.
2021. márc. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
Ha pénzt adsz nek, akkor 18% az illeték (lakásnál 9). Add előbb a tesódnak, ő adja a gyerekének, akkor illetékmentes lesz.
2021. márc. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ajándékozási illetéket nem kell fizetni, ha egyenesági rokontól kapja az illető, illetve a házastársat és a testvért is ide sorolja, bár azok nem egyenesági rokonok.

Ha nem a fentiektől kapja az illető az ajándékot, akkor 18 % ajándékozási illetéket kell fizetnie utána. Ha az ajándék lakóingatlan "csak" 9 %-ot. Illeték alapja az ajándék értéke.


Tehát ahhoz, hogy megúszd az illetéket, előszor a testvérnek kellene ajándékoznod, aki tovább ajándékozza a gyerekének.


Adó része (SZJA): Magánszemélyek közötti ajándékozás mentes az SZJA alól. Itt nincs rokonsági fokhoz kötve.

2021. márc. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Utaljak nekem, en adomentes vagyok !
2021. márc. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!