Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lakaskiadasbol szarmazo...

Lakaskiadasbol szarmazo jovedelmet hogyan kell bevallani es megfizetni az adot utana?

Figyelt kérdés
2021. febr. 1. 11:18
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Negyedévente adóelőleget fizetsz a megszerzett jövedelemre (ha nem éri el a 10ezret, akkor nem kell). Ez gyűlik a folyószámládon, év végi adóbevallásban pedig bevallod az éves adót.
2021. febr. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
55%

Vagy nem, első...


Kérdeő, magánszemály vagy adóalany kifizető veszi bérbe?

2021. febr. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Lakást általában magánszemély vesz bérbe, ezért nem is kevertem ide a kifizetőt. Plusz feltételeztem, hogy ha így lenne, akkor azt megemlítette volna a kérdésben.
2021. febr. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
hát, tőlem pl pont nem magánszemély bérel lakást, mindkettőt irodának használja könyvelőiroda :)
2021. febr. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

Igen, nem is mondtam, hogy nem létezik ilyen eset. Általában írtam :) Meg azt is, hogy feltételeztem, hogy ezt az infót közzétette volna, ha így lenne.

Egyébként én is így bérelek irodát. Számfejtve van a bérleti díj.

2021. febr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Bocsanat nem értek ezekhez a dolgokhoz. Maganszemelykent adom ki es maganszemely berli. Tehat negyedevente befizetem a 15% adoeloleget a kiadasi dij-10% koltsegatalany utan es az adoev bevallasaban kell feltuntetnem, hogy mi az a felhalmozott negyedevenkenti osszeg az adoszamlan.

Köszi szépen!

2021. febr. 1. 11:47
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha a 10%-os költséghányadot választod, akkor befizeted a negyedéves bérleti díj 90%-nak 15%-át, igen. Majd a bevallásodban az éves bérleti díj 90%-nak a 15%-át állítod be. Így fog összefutni.
2021. febr. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 Fsms ***** válasza:

Ha cég bérli kötelezően levonja a kifizetésből az SZJA t havonta és átutalta a nav nak, neked a maradékot . Év végén kapsz tőlük egy SZJA bevallást amit be kell dolgoznod az SZJA kimutatásodba. Ott meg tudod majd a ktsg átalányt levonni etc.

Egyébként külön adózó jövedelemnek számít.

2021. febr. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget
2021. febr. 1. 13:20
 10/32 anonim ***** válasza:

Leírta a kérdező, hogy magánszemély a bérlő.

Plusz a cégtől nem kapsz te semmilyen szja bevallást, csak egy összesítő igazolást. Egyébként a havi számfejtésnél is igénybe lehet venni a 10%-os költséghányadot.

2021. febr. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!