Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szabályzatokat kellene megújít...

Szabályzatokat kellene megújítanom, de szenvedek, állandóan elálmosodok. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Most nem a szakmai hiányosságról van szó, az még meg is lenne, inkább nem bírom fennmaradni, nincs energiám és kedvem gépelni. Kávé, energiaital már nem használ, zene a szerkesztés alatt - már az sem. Örülök, hogy nem mentem jogásznak, mert még a számviteli politika és társai is lezsibbasztják az agyamat. Tudom, amíg ideírok, addig oda is írhatnék, de még a laptop monitorátmérője is kifogás.

2021. márc. 15. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Mintából dolgozol vagy nulláròl, magadtól írsz?
2021. márc. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mintából,de oly hatálytalan, hogy már teletűzdeltem megjegyzéssel és nem is mindenütt specifikus... Munkahelyen lényegesen motiváltam vagyok, mint idehaza, csak ott meg nincs erre időm, állandóan megtalálnak mással.
2021. márc. 15. 15:05
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Fel kell állni fél óránként 5 perc tornára
2021. márc. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Eskü nem baszogatásból írom, de egy cég szabályzatát pár óra alatt meg lehet csinálni. Mondjuk tény, én ezzel (is) foglalkozok és friss mintákat használok. De ha a cég pontosan kitölti a bekérő adatlapomat, akkor kb 3-4 óra munkával meg lehet csinálni a kötelezőket. Érdemes beruházni a friss szabályzatmintára, rengeteg időt megspórolsz magadnak.
2021. márc. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

4, alkalmazottként hagy ne már ő vegye meg a mintákat!


Nem mellesleg én pl van olyan cég akinek 6 óra alatt megírom a vállalatirányítási kézikönyvét, de volt olyan, akiét minden adat mellett 2 hétig írtam, mert annyira összetett volt

2021. márc. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 - egy szóval sem említette, hogy alkalmazott. Nekem az jött le, hogy vagy a saját szabályzatát kell megírnia, vagy valamelyik ügyfelének. Arról nem is beszélve, hogy nem szabályzatokat kell írnia, hanem megújítania. Vagyis van már egy kész szabályzata, amiben a számviteli törvény változásai miatti változásokat kell aktualizálni. Olyan orbitális horderejű változás nem volt tavaly óta, hogy heteket kelljen ülni rajta. És azért egy számviteli politika meg egy vállalatirányítási kézikönyv nem pont ugyanaz.
2021. márc. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A probléma az, hogy nem tavaly óta nincs frissítés és ez államháztartás, valamint vannak speciális esetek és szigorú formai követelmények. Köszönöm a válaszokat, ez csak az én érdektelenségem, hogy a szívem mélyén gyűlölöm a jogi szakzsargont, hiába szeretem magát a számvitelt. Máskor is hozok haza munkát, de az amolyan "számolós" és könnyen belemerülök. Talán ma az otthon melege is meggátol a koncentrációban és holnap belerántom magam a munkába, csak odabent állandóan beleköpnek a levesembe. Most rákapcsolom a tévére a laptopot és go! Meg talán a mályvacukros kakaó mézzel segít fenntartani. XD
2021. márc. 15. 17:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Én akkor is ajánlom, hogy ruházz be egy nyomtatványmintára. Ha nem saját projekt, hanem alkalmazottként csinálod, akkor a felettesednek jelezd, hogy igencsak megkönnyítené (és biztonságosabbá tenné) a munkát, hogyha iratmintából dolgoznál.
2021. márc. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megoldom most már valahogy, csak a tehén farkát nehéz először megfogni. A számlarend még kutyább, mint a politika, de ahogy Hofi barátunkat idézem:

"- Rendező Úr, milyen volt?

- Fos.

- Na de ha összeáll?

- Akkor még lehet szar."


Ebből is látszik, hogy március idusán valahogy még a hülyeségre is nagyobb affinitásom van.

2021. márc. 15. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!