Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell adóbevallást csinálnom...

Kell adóbevallást csinálnom Magyarországon ha külföldön élek?

Figyelt kérdés

Nem nagyon vagyok tisztában hogyan működnek ott a dolgok, 13 éves korom óta Angliában élek.

TB-m Magyarországon nincs, se bejelentett lakcímem, le van jelentve a mostani címem is, minden..

21 vagyok, kaptam ügyfélkapun üzenetet a NAV-tól adóbevallással kapcsolatban. Ott van hogy jövedelem 0, és hogy fogadjam el, x nap a határidő..


Ez most mi? Mit kéne tennem? Csak fogadjam el és küldjem így be? Vagy van ügyfélkapun valami olyasmi, hogy beállítsam, engem nem köt az országhoz semmi, azon kívül hogy ott születtem, ezért ne is kelljen adóbevallásokkal kínlódnom? Egyébként is tanulok még.


Válaszokat előre is köszi



2021. márc. 19. 10:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs bevételed itthon akkor minek adóznál itthon?

Max kaphatsz egy nullás igazolást, a kérédés csak, az, hogy szükséged e van rá?

2021. márc. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ha nincs bevételed itthon akkor minek adóznál itthon?


Ezt kérdezem énis. Ügyfélkapun jött az üzenet. Nekem semmire sincs szükségem onnan semmire az ég világon.. Viszont azt írja, a határidő azt hiszem 60 nap. Mi történik ha nem nyomok az elfogadásra? Hisz nincs bevételem, miért akarnám benyújtani? De akkor meg miért lenne határidő?

2021. márc. 19. 11:42
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkora automatikusan elfogadásra kerül tudtommal.
2021. márc. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én alapból azt nem értem, hogy miért kaptál egyáltalán az SZJA bevallás tervezetről értesítést?


Nincs magyarországi lakcímed, ez által nem számítasz "belföldinek", és belföldről származó jövedelmed sincs. Nem kellene, hogy kapj ilyen értesítést!

Biztos, hogy nincs magyarországi lakcímed????


"Mi történik ha nem nyomok az elfogadásra? Hisz nincs bevételem, miért akarnám benyújtani? De akkor meg miért lenne határidő?"


Ha nem "nyomsz" rá, akkor május 20-án a bevételt/jövedelmet nem tartalmazó bevallásod válik "véglegessé". Felkönyvelik a semmit a 103. SZJA adónemre.


De mint írtam: Gyakorlatilag nem kellene, hogy kapj ilyen értesítést. Te az országnak nem "létezel" adóügyileg ugyanis.


Biztos, hogy nem volt valami, amiről nem is gondolnád, hogy kapcsolható a bevalláshoz?

2021. márc. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Amire gondolni tudok, az az hogy nyáron amikor otthon voltam egy rokonnak elmentem dolgozni egy-egy napot, ami napi bejelentéssel történt.

Azon kívül nem volt semmim. Évek óta nincs magyar lakcímem, 18 éves korom óta TB-m sincs, TAJ számom már nem is érvényes ha jól emlékszem amikor legutoljára néztem ügyfélkapun.

Lehetséges, hogy ez a napi bejelentős dolog kavart be?

Ha igen, mi a teendőm?

Viszont ha számítana a napi bejelentős dolog, akkor nem 0 ft lenne a jövedelemnél.

Hagyjam és ne foglalkozzak vele?

Jelenleg egyetemre járok, de utána sem tervezek hazamenni.

2021. márc. 19. 19:59
 6/11 A kérdező kommentje:
Van egy olyan opció, hogy bevallás törlése, ami által beadás nélkül lezárásra kerül.
2021. márc. 19. 20:03
 7/11 anonim ***** válasza:

Jó a gondolatmeneted. Tehát mégiscsak szereztél Magyarországon bevételt/jövedelmet, ami által ugyan nincs adófizetési kötelezettséged (vélhetően), de a rokon bejelentése alapján elkészítette a NAV a tervezetet.


Nem kell elvetni és törölni sem!!!! Hagyd, hogy május 20-án a végleges bevallásoddá váljon! Ezt úgy érheted el, hogy nem csinálsz vele semmit.


A "napi bejelentésnek" (egyszerűsített foglalkoztatás) van egy olyan jellemzője, hogy ha az adóévben ilyen jogcímen megszerzett bevételed összességében nem haladja meg a jogszabályban meghatározott összeget, akkor nem lesz adóköteles. Ha meghaladná, akkor az X összeg feletti rész adóköteles lenne, és azt az ilyen módon foglalkoztatott mindig az év végi adóbevallás keretein belül köteles rendezni.


Az általad leírtak alapján nincs dolgod vele... Lesz egy "nullás" bevallásod. Ennyi.

2021. márc. 20. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi az elmagyarázást.

És jól gondolom, hogyha a következő adóévben nem lesz pár ilyen napi bejelentős munkám Magyarországon, akkor jövő ilyenkor nem fogok kapni nullást sem, vagyis nem lesz szükség ezt sem megcsinálni/benyújtani?

2021. márc. 20. 11:36
 9/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor gondolom látják ezt majd automatikusan a rendszerben, hogy nekem ezt ki sem kell küldeniük, hisz nem volt semmi napi bejelentősöm sem a kövi adóévben.
2021. márc. 20. 11:38
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nem lesz hazánkból származó bevételed/jövedelmed, akkor nem kell adóbevallást készíteni, és az adóhivatal sem fog semmiféle tervezetet csinálni. 2020-ban volt bevételed/jövedelmed, erről adatot szolgáltatott a rokon a jogszabályban leírtaknak megfelelően, tehát azért készült tervezet, függetlenül attól, hogy nem lett adóköteles.
2021. márc. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!