Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2016-ban csak egy hónapot...

2016-ban csak egy hónapot dolgoztam Magyarországon - tartozom bármilyen bejelentési kötelezettséggel a NAV felé az adóbevallás kapcsán?

Figyelt kérdés
2016 márciusától külföldön dolgozok, csak 2016 januárjában volt magyarországi adóköteles jövedelmem (megbízási szerződésből). Kell foglalkoznom az adóbevallással?
2017. márc. 19. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2017. márc. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Úgy tudom, ez esetben nem, mert nem haladja meg a minimális összeget. Pl. diákmunkásoknak sem kell, ha nem folyamatosan dolgoznak.

Persze egy hívást megér a biztonság kedvéért.

2017. márc. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2. Ne beszélj zöldséget!

Be kell adnod az adóbevallást.

2017. márc. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
nincs minimális összeg, be kell vallanod a megbízási díjat, mert az első forinttól adóköteles (max nem járulékköteles). Tájékoztató adatként pedig be kell írni a kint adózott jövedelmet.
2017. márc. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
13%

Nem beszélek zöldségeket.


"Nem kell bevallást benyújtani akkor sem, ha az adóévben kizárólag egyszerűsített foglalkoztatás keretében szerzett jövedelmet az adózó, és az nem haladta meg az e foglalkoztatás naptári napjai száma és az adóév első napján hatályos kötelező legkisebb munkabér napibérként meghatározott összegének (4510 Ft) szorzatát."


A cikk régebbi, így az összeg mostanra lehet, hogy magasabb, de egy hónap alatt biztosan nem lépte át.

Tudtommal a megbízási szerződés alkalmi munka, és mint olyan, egyszerűsített foglalkoztatás.

(A diákmunka biztosan az, mert személy szerint én annak kapcsán tudom ezt - nem most nyilván, még évekkel ezelőttről.)

Ennek ellenére a megbízási szerződés jellegével kapcsolatban tévedhetek, ezért írtam, hogy megér egy hívást - de amit leírtam, az létező dolog.

Cupp. :)

2017. márc. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

A megbízás lehet, hogy alkalomszerű, de nem azonos az egyszerűsített foglalkoztatással, ne beszélj zöldségeket.

Nem ugyanaz a kettő. A megbízási díj költséghányaddal csökkentett része adóköteles, míg az efo-nak csak a mentesített keretösszeg feletti része az.

2017. márc. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
89%

Olyan meg nincs, hogy diákmunka...

Olyan van, hogy a diák dolgozik, de a foglalkoztatás formájától függően az lehet adómentes (efo-ként foglalkoztatják, keretösszeg alatt); lehet csak adóköteles (iskolaszövetkezet, vagy megbízás biztosítást nem eredményező kifizetéssel), és lehet adó és járulékköteles (munkaviszony, biztosítási jogviszonnyal járó megbízás).

2017. márc. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!