Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Revolut Tőzsdei nyereségadó...

Revolut Tőzsdei nyereségadó számítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A 2020-as adóbevallásomhoz szeretném kiszámolni, hogy mennyit kell adóznom. Az lenne a kérdésem, hogy pontosan hogy számolom ki. Pl Vettem egy részvényt 400 $-ért, utána még egy részvényt 500 $-ért, utána vettem még egyet 600 $-ért, majd utána eladtam egy részvényt 700 $-ért, akkor mekkora az adóalap? Kell-e egyáltalán?

Válaszokat előre is köszönöm!



2021. márc. 20. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak azután kell adózni, amit már eladtál, tehát amin tudod hogy mennyit nyertél vagy buktál végül.
2021. márc. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Amikor eladod akkor keletkezik profitod. A profitod bizonyos szazaleka az adoalap es arra kell befizesd a jovedelemadot.
2021. márc. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De hisz még nincs profitom, mert több pénzért vettem részvényt, mint amennyit eladtam. Légy szíves a példámon keresztül mutassátok be a levezetést. Köszönöm!
2021. márc. 20. 14:15
 4/11 anonim ***** válasza:
Tegyuk fel nyitsz pozit 300-400-500 on, 700 on zarsz egy pozit. Akkor ha a 300 as pozt zartad akkor 400 egyseg profitod lesz. Ha ezt ev vegeig nem forgatod vissza es nem zarsz mas pozikat akkor a 400 egyseg lesz az adoalapod.
2021. márc. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ugyanazt a részvényt vetted 3-4-5-ért? Azaz az átlagárad 400. Ha vettél mondjuk 3db részvényt 400as átlagáron és eladsz 1et 700-on, akkor máris van 300 profitod.

Ha 3 különböző részvényt vettél 3-4-5-ért és az egyiket eladtad 7-ért, akkor az eladási és a vételi ár közötti különbözet a nyereséged.

2021. márc. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Utána néztem. Szükségtelen ilyen átlagolás meg hasonló. Leírom, hátha más is erre a kérdésre keresi a választ.


Mindegy, hogy mennyi részvényt vettél, milyen áron és mennyit adtál el. Az számít, hogy mennyi volt az adott évben a befektetési számlára utalt összeg és a kivett összeg (pozitív előjelű) különbsége. Ennek az összegnek a 15%-át kell adózni.

2021. márc. 20. 16:07
 7/11 anonim ***** válasza:
Az adoalapnak a 15 szazalekat
2021. márc. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
@6 Ez butaság. Felejtsd el, ha jót akarsz magadnak!
2021. márc. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6. ez nem igaz. Nem csak akkor keletkezik profitod ha kiutalod magadnak a befektetési számláról. Ha a befektetési számládon keletkezik nyereség, az után is kell adózni.
2021. márc. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Jó, akkor nektek hiszek. De ebből további kérdéseim merülnek fel. Megpróbálom érthetően megfogalmazni.


Azonos részvények (pl. apple) vásárlásait és eladásait átlagoljuk (adott tárgyévben) és annak a nyereségéből adózunk? (mivel a Revolut lehetővé teszi a tört részvények vásárlását is, így a matek picit bonyolultabbá válik)



Ha az év végét nézzük, volt hogy eladtam és volt, hogy vettem. Amiket utoljára vettem, azoknak az átlagolása már átcsúszik majd a következő évre?


Ha az egyik típusú részvényen (pl. apple) nyertem, de egy másikon (pl. amazon) buktam, akkor összevonható? A nyereségből levonható a veszteség?


Köszönöm a válaszokat.

2021. márc. 20. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!