Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Munkahelyem ad éves szinten...

Munkahelyem ad éves szinten ruha pénzt, amiért cserébe kell vinnem ruhaszámlát! A boltba az eladó közölte, hogy esetleges garancia érvényesítése esetén az eredeti számla kell neki, nem elég neki a másolat számla. Jogos a kérése?

Figyelt kérdés
Az eredeti számlát le kell adnom, hiszen azért kérem! Ha viszont garanciát érvényesíttetnék nem tudom visszakérni, csak a másolat van.
2021. márc. 25. 13:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
nem
2021. márc. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Jótállási igény a jótállási jeggyel érvényesíthető. Tehát nem kötelező sem blokk sem számla hozzá.


Ha jótállási jegyet nem bocsátottak a rendelkezésedre valamilyen okból kifolyólag, akkor azzal a bizonylattal érvényesítheted az igényed, amellyel igazolod, hogy megfizetted az árut (ÁFA törvény szerinti számla, vagy nyugta).


Ez vonatkozik a tartós fogyasztási cikkekre.


A kereskedőtől vásárolt egyéb ingóságokra a Ptk. szabálya az irányadó. Ebben az esetben kérheti az eredeti számlát hozzá, mivel jótállási jegyet nem állít ki a vásárláskor, mint a tartós fogyasztási cikkeknél kötelező jelleggel.


Nem lenne szüksége az eredeti számlára, mert le tudja ellenőrizni a másolat valóságtartalmát, de sokan ezzel nem töltik az idejüket. Igazából jelen gyakorlat szerint kizárólag az eladó jóindulatán múlik, hogy elfogadja a másolatot, vagy ragaszkodik az eredetihez.

2021. márc. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ez útra gáz! Akkor ha veszek egy karórát és azt a vállalkozásomban elszámolom költségnek, leadom a számlát a NAV -nak. Elromlik az óra és nem fogom tudni érvényesíttetni a garanciát mert a számlát nem fogja visszaadni a számlát!?

Ez abszurd.

2021. márc. 25. 20:05
 4/17 A kérdező kommentje:
Egyébként az ember azért kér számlát mert valahova le kell adnia, nem azért mert kevés otthona a papírja.
2021. márc. 25. 20:08
 5/17 anonim ***** válasza:

1. Miert oda LEadni a szamlat a NAV-nak? Adobevallaskor bevallod aztan elrakod 5 evre magadnak.

2. Ha valamit cegre veszel, arra nincs garancia, arra csak jotallas van, azaz onnantol nem az eladonak kell bizonyitania, hogy nem rendeltetesszeru hasznalat kovetkezteben romlott el az eszkoz, hanem neked kell szakertoi velemenyt vinned, hogy rendeltetesszeru hasznalatbol kovetkezett a hiba.

Ugyanis innentol nem, mint Fogyaszto veszed a termeket, hanem mint uzleti vallalkozos, hisz a munkadhoz kell. (Ez az, ami idehaza ugye nem feltetlenul igy van, elszamoljak a TV-tol kezdve a gamerPC-ig, aztan csodalkoznak ha nincs garancia, pontosabban csak az elado jofejsegen mulik, hogy betartja e a torvenyt.)

2021. márc. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Marmint hogy eltekint-e a torvenytol es jofej lesz-e.
2021. márc. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Tehát a cégemtől kapott ruha pénzen veszek egy pár cipőt. A számlát leadom a cégemnél. A cipőn elenged a ragasztás és nem tudom érvényesíteni a garanciát mivel nincs eredeti számlám és kell egy szakértői vélemény hogy rendeltetés szerint használtam a cipőt? ( Mégis milyen szakértőt?)
2021. márc. 25. 23:31
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha cegnevre vetted, ra szol a szamla es raadasul a ceg kifizette, akkor neked egyaltalan nem is jar vissza penz. Ha elromlik, a ceg tulajdona volt, a ceg tudja (ha akarja) elintezni.


Erdemes igazsagugyi szakertovel (ilyen is letezik), az a birosagon is elfogadjak. Mondjuk cipore nem eri meg tulsagosan, de mint mondtam, ez amugyis a ceg joga, nem a tied.

2021. márc. 26. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Ez útra gáz! Akkor ha veszek egy karórát és azt a vállalkozásomban elszámolom költségnek, leadom a számlát a NAV -nak. Elromlik az óra és nem fogom tudni érvényesíttetni a garanciát mert a számlát nem fogja visszaadni a számlát!?


Ez abszurd."


A számlát nem a NAV-nak adod le. :)


A karórához kapsz jótállási jegyet, tehát a példa nem jó, mivel tartós fogyasztási cikknek számít. Oda elég a jótállási jegy is.


Hiába sérti az igazságérzetedet, a kormányrendelet, valamint a Ptk. ezt írja elő.


Amikor Nekem volt ilyen bajom, akkor a cég biztosította hozzá az eredeti számlát. Kivették a helyéről, elvittem, majd dolgom végeztével visszaadtam a könyvelésre.


Párom is vesz a cég nevére munkaruhát. Ezzel soha nem volt gondja egyikünknek sem. A könyvelésen is tudják, hogy így mennek a dolgok...

2021. márc. 26. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Viszont a cégem nem tudja visszaadni a számlát.
2021. márc. 26. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!