Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Saját Névre szóló áfás számla...

Saját Névre szóló áfás számla esetén a teljes jótállás időtartalma érvényes?

Figyelt kérdés

Feltézelem:

Egy műszaki cikket szeretnék vásárolni, tegyük fel laptopot. A gyártói, forgalmazó által vállalt jótállást 3 év, de én számlára kérem, akkor 1év kellékszavatosságot kapok? Vagy a teljes időtartalomra vonatkozóan érvényesíthetem?



2020. jan. 31. 20:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt!

[link]


Ha pl. egyéni vállalkozó vagy, mondjuk informatikai területen, akkor hiába nem cégnévre, hanem a te nevedre van a számla, akkor vállalkozónak számítasz, ergo nem magánszemély.

2020. jan. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Normális cégeknél nem névre, hanem gépre van a gari. Amikor a thinkpadem szarakodott, bevittem a szervizbe, megnézték az sn-t és még számlát sem kértek. Nem érdekelte őket, hogy ki a gép tulaja, a gép garis, kész, csinálták. Hp elitbook is ilyen pl. Ezek személyes tapasztalatok.
2020. febr. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!