Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nagymamám hagyatéki tárgyalása...

Kriszti83 kérdése:

Nagymamám hagyatéki tárgyalása nov.10-én volt, azóta eltörölték az örökösödési adót. Az illeték mértékét még nem állapították meg, ezek szerint (jövőre) nem kell illetéket fizetnem?

Figyelt kérdés
Szakértők válaszait is várom,köszönöm!
2008. dec. 11. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az örökösödési illetéket még nem törölték. Eltörölni nem is fogják, csak annyi történik, hogy egyenes ági rokonok között, 18 M ft értékhatár alatt a hagyaték mentes lesz az örökösödési illeték alól. De ez a törvény még nem lépett hatálya, ha jól emlékszem, jan 20 után fog, de mindenképpen csak jövőre.
2008. dec. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt kifelejtettem, hogy a nagyid idén halt meg, tehát idén nyílt meg a hagyaték, ezért kell illetéket fizetned.
2008. dec. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető viszont, hogy a folyamatban lévő ügyekre lesz egy méltányossági eljárás keretében történő megszüntetés
2008. dec. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A nagymamám egy éve halt meg,nem egyszerű az ügy,mivel a szüleim már nem élnek,így elvileg én is egyenes ági örökös vagyok.Bízom benne,hogy nem kell illetéket fizetnem,mert adóságot is örökölök bőven.Köszönöm a válaszokat!
2008. dec. 12. 08:32
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne találgassunk, meg kell várni, amíg hivatalosan is megjelennek a törvénymódosítások, hoygan és mire, mekkora összeghatárig fog a mentesség életbe lépni, és hogy milyen hatállyal, elképzelhető, hogy visszamenőleg is hatályba léptetik. Biztos forrásból tudom, hogy a mostanában ügyintézőhöz került ügyeket, jegelték, ugyanis az illetékhivatalban is várják a törvénymódosítást, és nem írnak elő öröklési illetéket, hogy ha mégsem törvényes, akkor ne kelljen visszacsinálni. Szóval azt javasolnám várjuk a Magyar Közlönyt. Addig felesleges találgatni és téves információkat osztogatni.
2008. dec. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!