Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nem kaptam semmilyen...

Ha nem kaptam semmilyen számlát webáruházban vásárláskor név nélkül feljelenthetem őket?

Figyelt kérdés

Nem vagyok bosszúálló típus. De iszonyatosan arrogáns mód beszélt velem a tulaj (hiányos volt az áru). Erre most látom, hogy semmilyen számlát nem kaptam semmilyen formában.


Lehet úgy feljelentést tenni a navnal, hogy az eladó nem tudja meg a feljelentő adatait? Teljes titokban tartva? A NAV részére mindent információt, bizonyítékot kiadnék.



2021. márc. 31. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

számlaadásnak tudtommal van egy időtávja.. ha nem teljesíti az eladó azt akkor igen.


Névtelen feljelentés.. ez jó kérdés. szerintem nincs. De a NAV a GDPR miatt nem adhatja ki a feljelentő adatait.

2021. márc. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ugye az én adataim itt elég rendesen meg lennének adva a NAV felé... Ez egy kihaennem fkalap volt..


Minimum 8 nap eltelt a rendelés óta. Mennyit kellene még várnom?

2021. márc. 31. 21:15
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Online rendelés esetén általában azonnal ki szokták állítani az elektronikus számlát és azt megkapod a megadott e-mailcímre. Biztos jó címet adtál meg? Ha nem történt ez meg, akkor a termék mellé kellett volna csatolniuk. Amennyiben ez se történt, akkor e-mail formájában elkérheted. Ha ezek után se kapod meg, akkor mehet a NAV felé a feljelentés
2021. márc. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Miért kellene elkernem? 100% hogy semmilyen módon nem kaptam számlát. Ez a gyökér meg igya meg a levét. Bocs de nem ezt kérdeztem. Ne haragudj, nem szeretnék veszekedni. Csak olyan bosszantó, én nem segítenek neki ezzel, hogy elkernem.
2021. márc. 31. 21:40
 5/7 Fsms ***** válasza:
A nav elektronikus számla rendszere miatt a teljesítés napján kell a számlát kiállítania. Ha nem állítja ki aznap akkor, 500.000 HUF ig büntethető.
2021. márc. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én most jártam hasonlóan. Nem kaptam számlát sokáig. Nem tudtam, hogy mi a helyzet, pedig a szerződési feltételeket is végigbogarásztam. Aztán rákérdeztem telefonon. Közölték, hogy a webáruházi fiókomban megtalálom. És tényleg...
2021. ápr. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Képzeljétek maradéktalanul normális lett a tulaj. Én meg nem vagyok köcsög. Szóval úgy döntöttem hogy így nem megyek bele ebbe.
2021. ápr. 4. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!