Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tb tartozást hogy tudom...

Tb tartozást hogy tudom befizetni?

Figyelt kérdés

Dec. végén szűnt meg a munkanélkülim, azóta még nem helyezkedtem el, és szeretném befizetni az elmaradt tartozásom mert azóta nem fizettem a tb-t. Nem okoz gondot egyben kifizetni és az lenne a legegyszerűbb ha kapnék egy csekket amit a befizetendő összeg lenne és feladnám.

De ez túl egyszerű lenne...

Hívtam a nav ügyfélszolgálatát, hogy mi a teendő, de nem voltak valami segítőkészek , csak azt hajtogatták hogy kellett már kapnom levelet , mire én mondtam hogy sajnos nem kaptam levelet , majd közölték hogy nézzem meg újra a postaládám.... amire már nem is mondtam semmit.

Még annyit mondtak hogy nézzem meg a nav oldalán T1011u adatlapot és azzal csináljak valamit, de annyira motyogott a hölgyemény hogy azt sem értettem mit kezdjek vele. De egyébként ha erre rákattintok ,nem is nyílik meg semmi. Szóval valaki tudna segíteni , hogyan tudom a legegyszerűbben befizetni a tb-m?



2021. ápr. 12. 12:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

10-es, igen, elnézést a kis pontatlanságért :)

Formanyomtatványt külön letöltögetni nem kell meg kinyomtatgatni, ha van ügyfélkapu, úgy értettem :)

Egyébként főszabály szerint NEM IS KELL MÁR SEMMILYEN nyomtatvány, mert ha minden biztosítási jogviszony rendesen le van zárva, akkor a NAV automatikusan előírja a fizetési kötelezettséget, küldi a határozatot és a fizetésre szolgáló sárga csekket is. Az már mondjuk más kérdés, hogy az egészségbiztosító adatszolgáltatása meg a NAV által előírtak általában köszönő viszonyba sincsenek :D (sajnos tudom tapasztalom mert jártas vagyok benne, másnak is intézek ilyen ügyeket)

2021. máj. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

2020. július 01-jétől nem a NAV feladatkörébe tartozik a fenti járulék előírása, hanem a NEAK feladatkörébe. A NAV csak nyilvántartja azokat. Ha valaki a NAV-val intézi az ezekkel kapcsolatos ügyeket (főleg a július 01-je előtti időkre vonatkozóan), akkor azokat rendezik, az utána lévőknél már jelzést ad a NEAK-nak, aki majd teszi a dolgát úgy, ahogy. Már nem is hoz a NAV határozatokat, csak értesítéseket dobál ki az ügyfelek részére.


Ami biztos, hogy nagy káoszt teremtett a jogalkotó azzal, hogy áttette a feladatkört a NEAK-hoz.

2021. máj. 26. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! Elintéztem :)
2021. jún. 3. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!