Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tobb eves TB-tartozast hogyan...

Tobb eves TB-tartozast hogyan lehet kulfoldrol befizetni/elintezni?

Figyelt kérdés

Majdnem 10 eve nem fizetek TB-t, mert nem neztem utana a dolgoknak (tudom, hulye vagyok, van epp eleg bajin, ugyhogy velemenyt ne irjatok).

Meg mindig kulfoldon elek, viszont bizonyos okokbol muszaj helyre hoznom ezt a problemat, mi a teendo?

Probaltam neten intezni de nem talaltam semmit?

Nem tudok csak emiatt a vilag vegerol hazautazni?

Esetleg valakit megkeehetek a csalombol, hogy intezkedjen helyettem? Vagy mi a teendo?

Elore is koszonom a segitseget es a normalis valaszokat.


2020. febr. 12. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Ha külföldön biztosított vagy, akkor itthon nem kell és nem is lehet fizetni. Ilyen esetben azt kell bejelenteni és igazolni, hogy külföldön van biztosításod.


Egyébként a NAV oldalán találsz információkat, és ha van ügyfélkapud, akkor azon keresztül tudsz nekik levelet is küldeni.

2020. febr. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Ha itthon nem vettél igénybe ellátást, akkor szerintem ebből nem lesz gond. Ráadásul tilos is, hogy két országban fizess egészségbiztosítást. Gondolom, itthonról nem jelentkeztél ki az OEP-től... Új szabályozás lép érvénybe júliustól, és állítólag amnesztia lesz a régi nemfizetőkre amúgy is. Viszont innentől kezdve csak pénzért látják el azokat, akiknek nincs érvényes befizetésük. Mindjárt előkeresem a vonatkozó információkat.
2020. febr. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
2020. febr. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na megtaláltam azt a cikket, amiben az "amnesztiát" olvastam: [link]


"Fontos pont, hogy az új törvény 2020. július 1-jén lép életbe, ezzel az új rendszer is akkor kezdi meg működését. - A jogszabály kellő felkészülési időt ad, s mindenki tiszta lappal indul jövő nyáron - mondta az államtitkár. Ez azt jelenti, hogy csak az a tartozás számít, amely 2020. július 1-je után keletkezik."

2020. febr. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt az amnesztia dolgot félreértetted. Ez nem azt jelenti, hogy eltörlik a tartozásukat, hanem azt, hogy a 3 hónapos szabály csak júli 1-től él. A korábban felhalmozott 3 hónapnál hosszabb tartozások nem fognak számítani az ellátásnál, viszont ugyanúgy tartozás marad.
2020. febr. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy sehol nem mondták, hogy azt nem hajtják végre. Csak ez az új szankció azokra nem terjed ki.
2020. febr. 13. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igazold, hogy külföldön volt biztosításod. Ehhez ki kell tölteni a 20T1011 számú formanyomtatványt, amin ki kell jelentkezni a járulék fizetése alól azzal a dátummal, amióta kint volt biztosításod, és csatolni hozzá a külföldi biztosító által kitöltött igazolást. Ez alapján visszamenőleg törlik a tartozásod arra az időre.


Ha van ügyfélkapud, azon keresztül be tudod nyújtani, nem kell azért hazajönni. Vagy meghatalmazást kell adnod valakinek, hogy ügyedben teljes körűen eljárhasson itthon. Azt a meghatalmazást valahogy el kell hozzá juttatnod.


Itt a 20T1011-es nyomtatvány letöltési lehetősége:

[link]

2020. febr. 13. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!