Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 6 órás bejelentett munka...

6 órás bejelentett munka mellett lehetséges diákmunkát végezni?

Figyelt kérdés

Eddig iskolaszövetkezet által diákként dolgoztam, de nemsokára felvesznek határozatlan idejű 6 órás szerződéssel. Ezután is tudok járni diákként ugyanarra a helyre vagy már nem? Ha oda nem is, máshova mehetek iskolaszövetkezet által? Vagy ha valahova be vagyok jelentve akkor diákmunkára már nincs lehetőségem?

Nappali tagozatos hallgató vagyok.



2021. ápr. 19. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozhatsz nyugodtan egyszerre rendes állásban, munkavállalóként, illetve diákszövetkezet által is, pl hétvégén.


Annyi a lényeg, hogy ugyanannál a cégnél nem lehet ezt csinálni, tehát nincs olyan, hogy ledolgoztad a napi 6 órát, de sok a munka, és maradsz 10-et, akkor a fennmaradó 4 órát inkább a diákszövetkezeten keresztül kapod, hogy ne kelljen túlóra pótlékot fizetni, vagy ne kelljen a kötelező pihenőidőt kiadni.

2021. ápr. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kettő nem zárja ki egymást. Viszont azt nem értem, hogy ha nappali tagozatos vagy, akkor mikor fogsz dolgozni napi 6 órában?
2021. ápr. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a kérdező egyetemista, akkor simán. Mehetsz diákmelóra bejelentett munka mellett, de ugyanoda nem mehetsz. Nekem is volt gyakornok a barátnőm egy cégnél egyetem alatt, plusz még diákmunkásként mekizett is.
2021. ápr. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Még annyi kérdésem lenne, ha betartom a kötelező pihenőidőt meg nem túlóra helyett megyek, akkor sem lehet ugyanahhoz a céghez?

Szóval, ha már a mekit említettétek, tegyük fel hogy hétfőtől péntekig ott vagyok munkarend szerint, szombaton meg szövetkezet által, vasárnap meg pihenek.

Ennyi lenne a kérdésem az eddigi válaszok alapján, hogy ezt akkor nem tehetem meg, csak ha másik céghez megyek? És mi van akkor ha két külön mekiről van szó (mondjuk az egyik 100m-el arrébb van a másiktól), de viszont mindkettő meki?

Igen, egyetemről van szó és már csak a szakdolgozat van hátra, így most van időm dolgozni egy kicsit többet dolgozni.

2021. ápr. 20. 08:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy cégnél nem tudsz két jogviszonyban dolgozni, nem lehet a kettőt együtt kezelni, akkor sem, ha egy napon belül nem keveredik. A példád szerint ezzel a túlóra pótlék lenne kijátszva, mert heti 5 napon felül a szombat már túlóra lehet (nyilván függ hogy van-e munkaidő keret). Ez a dupla foglalkoztatás nem megengedett.


A másik kérdésedre teljesen mindegy, hogy két étterem 100 km-re van egyástól, ha ugyanahhoz a céghez tartoznak, akkor nem lehet!

Annak viszont nincs akadálya, hogy egy központi mekiben legyél alkalmazott és egy franchise üzletben (itt más a cég) diákmunkázz.

2021. ápr. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Mindenkinek ment a zöld pipa! 😊
2021. ápr. 20. 09:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!