Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ebben az esetben köteles...

Ebben az esetben köteles vagyok eltenni a beszerezési számlát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kezdő egyéni vállalkozó vagyok, és felmerült egy kérdés.

Köteles vagyok megőrizni a beszerzési számlát?

Nem számolok fel áfát.

AAM, EV vagyok.



2021. ápr. 27. 17:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Attól mert nem számolsz el áfát, még a számláidat meg kell őrizned és könyvelni is őket (ha katás vagy akkor csak a beszerzett áru eredete miatt kell megőrizni őket, könyvelni nem feltétlenül kell).
2021. ápr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

De elvileg nem lenne kötelező.

Ha én nem teszek eleget ennek, akkor mit kaphatok?

2021. ápr. 27. 18:54
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Honnan veszed, hogy elvileg nem lenne kötelező? Tudnád idézni nekem azt a törvényhelyet, ami ezt kimondja?

Igenis köteles vagy igazolni az árud eredetét, ha a hatóság kéri. Ezt pedig a számlájával tudod. Ezért (is) kell megőrizned.

2021. ápr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
Hogyne lenne kötelező. :-) Sőt, most már a NAV rálát minden számlára online, amit te számlázol, illetve amit a céged nevére számláznak, arra is. Ha nem könyveled le a beszerzési számláidat, akkor eltérést fog mutatni a NAV-nál. Nekem a könyvelő a múlt hónapban még azt is jelezte, hogy nem küldtem be neki egy 3000Ft-os beszerzési számlát (hónap végén 3 másodperc alatt összefésülte a saját programjában rögzítetteket a NAV-nál látható számlákkal adószám alapján, és egyből látszott az eltérés). Hogy mit kaphatsz? Nem tudom, biztos van ennek egy hivatalos büntetési tétele, azt nem tudom, hogy cégre lebontva mikor figyel fel rá valaki a NAV-nál. Lehet, hogy soha, gondolom az összeg sem mindegy, hogy 10 ezer vagy 10 millió forintról beszélünk.
2021. ápr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk: ha kisadózó ev vagy, bevételi nyilvántartást vezetsz, akkor nem vagy köteles megőrizni, csak a továbbértékesített áru és szolgáltatás számláit.

HA tételes ktg-elszámolást alkalmazol, akkor viszont a gatyádat kifizeted adóra, ha kiszóród a költségszámlákat...

2021. ápr. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az előbbi vagyok!

És ezért nem is tudnak engem megbűntetni?

2021. ápr. 27. 22:02
 7/14 anonim ***** válasza:
De, megbüntethetnek.
2021. ápr. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Ha nem értékesítesz tovább árut vagy szolgáltatást, nem kell megőrizni.
2021. ápr. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Azért pl a beépített anyagokról is illik megőrizni. Garancia, megfelelőség stb szempontjából. Plusz hát ugye még mindig nem tudjuk, hogy katás-e vagy sem :P
2021. ápr. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
36%
9, ha beépít anyagot, amit ő vett meg, akkor bizony az beletartozik az áruba. És írta, hogy kisadózó.
2021. ápr. 28. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!