Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Több szolgáltató nem hajlandó...

Több szolgáltató nem hajlandó ráírni a számlára az egészségpénztári tagkódomat, ezt megtehetik?

Figyelt kérdés

Tehát nem egészségpénztár nevére szól a számla, hanem továbbra is magánszemély neve és címe, csak pluszban ott kell lennie a tagkódnak is, mert az egészségpénztár így kéri, így tudom náluk elszámolni. Ilyet megtehetnek a kereskedők, vagy törvényellenes? Folyamatosan megy huzavona mindenhol az ügyfélszolgálatosaikkal, kicsit már unom.

De amúgy meg olyanok vannak... Hogy ők csak addig hajlandóak javítani a számlát, amíg át nem veszem :D :D :D WTF???? Addig meg valami ezoterikus módszerrel jósoljam meg, hogy mit fabrikáltak rá...de ez már más kérdés, ami egy másik alkalommal lesz megkérdezve...

Légyszi olyan válaszoljon, aki tényleg ért hozzá, könyvelő stb. Köszönöm szépen!


2021. máj. 4. 12:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha olyan a számlázóprogram, akkor lehetséges, hogy nem is tudja ráírni, mert: 1. nincs rá jogosultsága 2. nincs rá megfelelő rubrika.


Nekem autós területen sokszor kérik, hogy írjak rendszámot a számlára (alkatrész-értékesítés esetén). Nálam is legfeljebb egy megjegyzésként tudom ezt megtenni, másrészt semmi nem kötelez, hogy megtegyem, mert nem feltétele az alaki megfelelőségnek.

2021. máj. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nem a te nevedre kell számlát kérni, hanem az ep nevére, címére. A nevedet és az okiratszámodat kell feltűntetni rajta valahol. Az lényegében mindegy hogy hol. Én viszonylag sokat számlázgatok az otp felé, sosem volt még probléma ebből, általában értik a szolgáltatók mit akarok.
2021. máj. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!