Gépjárműadó? Nav?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy autóm aminek én vagyok a tulajdonosa(leszek) mert lízingelt autó, viszont az üzembentartója más valaki. Kérelmeztem a nav-tól postai úton küldjenek ki üres csekket amit kitölthetek és befizethetek ugyanis én nem kaptam határozatot. Ki is küldték de közben telefonáltam nekik és egy úr felhívta a figyelmem, hogy én nem fizethetem be mert nem én kaptam a határozatot hanem az üzembentartó. Viszont az az ötletem támadt, hogy a csekken a közlemény részén feltüntetem az üzembentartó nevét és adószámát illetve a rendszámomat és úgy adom fel a navnak a súlyadó összegét. Valakinek tapasztalat? Vagy valaki esetleg ezzel foglalkozik-e? Ezt így elfogadnák?



2021. máj. 21. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért akarsz más helyett fizetni?

Az egész évi díj azt terheli, aki január elsején a nyilvántartás szerint a tulajdonos/üzembentartó.

2021. máj. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nagyon ki akarod más helyett fizetni, hát tedd. A közlemény rovatba a határozatot kapó személy adóazonosítóját kell beírni, és máris hozzá könyvelődik fel a befizetés. Ezt nem "elfogadják", hanem így fog történni a gyakorlatban. Én annak fizetem ki az adótartozását, akinek akarom. Hidd el, nem fogják visszaküldeni a pént.


Viszont kérdezem én: Mi van akkor, ha az üzembentartó is kifizeti ugyanazt az összeget, mert nem tudja, hogy Te már rendezted helyette?


Hát lesz a gépjárműadó számlán egy túlfizetés nyilvántartva...

2021. máj. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha van üzembentartó, akkor neki kell fizetni. Az első részletet már rég be kell fizetni, valószínűleg be is fizette, nem? Mi értelme lenne most duplán fizetni?


Miért nem beszéled meg vele? Csak beszélő viszonyban vagytok, ha fizeted helyette egy kocsinak a lízing díját, amihez semmi közöd, nem? Vagy az olcsóbb biztosítás miatt lett más az üzembentartó?

2021. máj. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!