Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nemetorszagba koltozes utan a...

Nemetorszagba koltozes utan a NAV havi 8000 forintos behajtast kuldott, holott koltozeskor le lett mondva a Magyarorszagi TB?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Remelem jo kategoriaba irom a kerdest, hatha tud valaki segiteni. Oktoberben koltoztem Nemetorszagba, egybol meg lett csinaltatva az itteni biztositasom, es azt mondtak a ket biztosito (nemet-magyar) elrendezi egymas kozott, a magyar meg lesz szuntetve. Meg is szuntettek, most viszont jott a szuleimhez a magyar lakcimemre a NAV-tol egy level hogy 2021. majus 16-tol havonta 8000 forintot kell fizetnem igy, hogy ott nincs TB-m.

Ahhoz hogy ne kelljen fizetnem ki kell jelentkeznem az otthoni lakcimemrol? Vagy mit rontottunk el az ugyintezesben hogy azthiszik magyarorszagon elo munkanelkuli vagyok?

Parom es a csaladja is itt el kint, nekik anno azonnal megszunetettek, nem kellett semmit fizetniuk, pedig meg a magyar lakcimuk is megvan (majd’ 10 eve).

Koszonom ha tud valaki segiteni ☺️



2021. máj. 25. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
A levelet mindenkinek küldik aki x időpontban szerepelt a rendszerben, az eBev portálon jelentkezz be ügyfélkapuval és csekkold le az adószámládat, az a naprakész, ha ott is szerpele az adótartozás akkor valóban nem sikerült kijelentkezned. De azt sem árt megnézni, hogy a tényleges NAV adószámla szerepel-e a levélben, mert sok adathalász levelet küldenek szét újabban a NAV nevében.
2021. máj. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bejelentkeztem ugyfelkapuval, azt irja hogy nincsen semmi az adoszamlamon. Viszont van a levelen alairas es pecset, de ez csak egy masolat..
2021. máj. 25. 17:17
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A két biztosító nem rendezi el egymás közt, a magyar TB alól neked kell kijelentkezned.

Mielőtt kimentél milyen alapon voltál jogosult az egészségügyi ellátásokra?

Németországban most is él a biztosításod?

Milyen végdátumot adtál meg az adószámlád lekérdezésekor?

2021. máj. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

NEU.70 számú nyomtatvány szolgál arra, hogy a NEAK-nak jelezd, külföldön áll fenn biztosításod (ezt hívják annak, hogy kijelentkezel a magyar tb. alól).


Ezt a nyomtatványt - gyakorlatilag - a külföldi biztosításod kezdete utáni 15 napon belül be kellett volna nyújtanod a NEAK-hoz. Akkor most nem ismerkednél közelebbről az adóhatósággal.


Ennyi dolgod lett volna csak...


Utólag tedd meg, aztán a NEAK jelzi a NAV-nak, hogy külföldi biztosított vagy, és ha íródott elő olyan időszakra járulék, amikorra nem kellett volna, akkor azt visszamenőleg törlik. Egy kis idő mire átfut a rendszeren, de törlik, és kapsz is a NAV-tól erre vonatkozóan értesítést.

2021. máj. 26. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Parom es a csaladja is itt el kint, nekik anno azonnal megszunetettek, nem kellett semmit fizetniuk, pedig meg a magyar lakcimuk is megvan (majd’ 10 eve)."


Efelől erős kétségeim vannak. Eddig is kellett adatszolgáltatás arra vonatkozóan, hogy külföldön biztosított lettél, egyébként - ha "megtaláltak" - írta elő kegyetlenül a NAV a fizetendő járulékokat.


2020. július 01-jétől a NEAK dolga ugyanez, csak a hátralékot tartja nyilván a NAV. Add le a NEU.70 nyomtatványt értelemszerűen kitöltve a NEAK-nak!


Mivel most kaptál valamilyen értesítést, ezért ezt a NEAK-nak köszönheted, pontosan azért, mert nem jelentetted be azt, amit jó lett volna. :)


Nincs gáz, cselekedj, aztán türelmesen várj!

2021. máj. 26. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a rengeteg segitseget!

Mielott kijottem meg otthon tanulo voltam.

Itt el a biztositasom, persze, csak annyira meggyogyozen mondtak Magyarorszagon meg itt is, hogy a ket biztosito intezi.. eszembe nem jutott volna hogy nekem meg van ezzel valami dolgom.

Kitoltom, es mar kuldom is nekik, koszonom! ☺️

2021. máj. 26. 14:32
 7/8 anonim ***** válasza:

"Mielott kijottem meg otthon tanulo voltam."


Akkor itt a lényeg. Ha nappali tanulói jogviszonyod volt, akkor azért nem írták elő a fenti járulékot. 2020. júliusa óta folyamatosan pörgeti az állampolgárokkal kapcsolatos jogviszonyok rendezését a NEAK. Tehát nem ritka, hogy most bukik ki az, hogy valaki X. Y. időponttól potyautasként volt benne a rendszerben. Jogszabály szerint 5 évre visszamenőleg előírható a járulék.


Ugyanis 2020. júliusa előtt a NAV-hoz kellett bejelentkezni a járulék fizetésére. Ha valaki nem tette meg, előfordult, hogy soha nem derült ki az, hogy fizetésre kötelezett lett volna. Mivel nagyon sokan vettek igénybe úgy eü. ellátást itthon, hogy nem tettek be a közösbe ezzel kapcsolatban semmit (nem járultak hozzá anyagilag/járulékkal), ezért a kormány kitalálta az új felállást. Viszont sem a NAV, sem a NEAK erre nem volt felkészülve, botladozva ugyan, de valami elindult. Most elértek hozzád is, és sok más olyanhoz is el fognak érni, akinek annak idején be kellett volna jelentkeznie járulék fizetésére, de nem tette meg, vagy éppen ki kellett volna jelentkeznie alóla, de nem tette meg. Egyszóval rendet kell tenniük a padláson. :D

2021. máj. 27. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Kitoltom, es mar kuldom is nekik, koszonom! ☺️"


Ugye azt elolvastad, hogy kell-e és mit csatolnod hozzá? Bogarászd végig a formanyomtatványt, alul és felül is van információ megadva rajta.

2021. máj. 27. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!