Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Internetről származó jövedelme...

Internetről származó jövedelmem után hogy érdemes adózni / legalizálni? Milyen vállalkozást nyissak rá?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni tőletek, aki tud valamilyen választ ami segíthet nekem, annak köszönöm a válaszát!


Szóval-

Interneten árulok egy játékban lévő valutát. Legyen ez a valuta most "arany".


1 Aranyat adok mondjuk 300 Ft-ért.


A játékbeli pénzemért igazi pénzt kapok, bár a játékszabályzat nyilván -mint minden más játék- tiltja azt, hogy játékon belüli virtuális dolgokat árulj valós pénzért.


Na már most, én ezzel a játékkal havi 200-400 ezer Ft-ot keresek.


Bár nem hű de nagy számok, de valamivel jobb, mintha másnak dolgoznék - a környékem adta lehetőségekhez mérten-.


Szeretném ezt a havi 200-400 ezer Ft-omat legalizálni, adózni utána, stb.


Én KATA-s vállalkozás nyitása mellett gondolkodtam, de ugye mikor nyitsz egy vállalkozást, akkor meg kell jelölni, hogy mivel fogsz foglalkozni.


Elég furán jönne ki hogy "KATA-s vállalkozást szeretnék nyitni arra, hogy játékban lévő valutát árulok igazi pénzért, és havi 200-400 ezret keresek vele, bár a játékszabályzat tiltja ezt, de mégis ezt teszem, és legalizálni is szeretném, mit jelöljek meg foglalkozási körnek?"


Elég hülyén jönne ki.


Szóval, mit tanácsoltok?


CS:GO fegyver skin árus van itt esetleg, aki legalizálta a CS:GO kereskedéséből száramazó jövedelmét valahogyan?


Miért akarok adózni + legalizálni az internetből származó pénzemet?

-Hogy legyen TB-m fizetve + nyugdíjas éveimbe is menjen + hitelt tudjak felvenni esetleg.


Na meg az sem utolsó, hogy a NAV ne verjen tarkón, bár ilyen kis összegekkel nem nagyon foglalkoznak még ők.


Minden segítőkész választ köszönök előre.



2021. máj. 25. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés. Mivel ahhoz hogy adózni tudj, mint katás számlát kell kiállítani.

Én inkább szja bevallásban tüntetném fel, mint a tőzsdét, pókert, sportfogadast.


De érdemes erről egy könyvelőt megkerdezni.

2021. máj. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
"4799 - Egyéb nem bolti, piaci kiskereskedelem [...] bármely termék kiskereskedelmi értékesítése bármely, az eddigi szakágazatokba be nem sorolható módon"
2021. máj. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Ha a játék szabályzata nem tiltja kifejezetten az itemek árulását, akkor biztosan van rá mód.

Viszont ha tiltott, akkor inkább szerintem ne jelentsd be, mert azzal még akár nagyobb gondod is származhat belőle.

Egyébként engem is érdekel a kérdés.

2021. máj. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A nagy kérdés az, hogy a "vevőid" fizetnének-e hivatalos úton, számla ellenében.

Egyébként szabad tudni, melyik játék ez?

2021. máj. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a gyors válaszodat :)


Ha van SZJA bevallásom, úgy mennyi lenne az adóm kb?

100 ezer Ft-ra levetítve, az egyszerűség kedvéért.


27% szintén?


Azaz zsebben maradna 73 000 Ft nettó bevétel az adott hónapra?


Illetve, ha SZJA bevallásom van, arra tudok felvenni hitelt, és ha igen, mennyi idő elteltével?


1 átlag héten 60-100 ezer Ft utalás van, és tervezek egy 20 éves fix kamatú lakáshitelt. Havi 65 ezer Ft +-5 ezer Ft-ra jönne ki a törlesztőrészlet.


Lakás ára - 13 000 000 Ft

Önerő - 3 000 000 Ft

Hitel - 10 000 000 Ft


Köszi ha kapok választ erre :)


Azért 20 évig havi 65 ezret fizetni egy lakásért, fix 20 éves szerződéssel, nem egy húzós összeg, pláne nem Győrben / Pápán.

2021. máj. 25. 19:55
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Illetve, ha SZJA bevallásom van, arra tudok felvenni hitelt, és ha igen, mennyi idő elteltével?"


Hitelt nem a bevallásodra/jövedelmedre/vállakozásodra stb veszel fel, hanem a lakásra, a jövedelem csak feltétele (lehet). Az hogy a bank milyen feltételeket szab meg, nincs kőbe vésve. Nyilván előnyösebb a bejelentett munkaviszony, de azt hogy konkrétan milyen feltételekkel kaphatsz hitelt, ezen kívül 43 másik dolog is befolyásolja, szóval erre így nem tudunk válaszolni.

2021. máj. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszi szépen!


Hát a "43" dolog közül az egyik biztosan az önerő! :D


Meg hogy ne legyek Bárlistán, nem vagyok ott.


Már csak 2-3 tucat feltételnek kell megfelelnem!


Gondoltam rá egyébként, hogy elmegyek egy jó 3-6 hónapra melózni.


Ha 3 hónapja dolgozol -próbaidő maximum hossza- és le ment, akkor a bankok már adnak hitelt.


Szóval, lehet ez lenne az egyszerűbb megoldás.


Ha az önerő megvan, akkor legalizált jövedelmet szereznék 3-6 hónapnyi munkával, aztán hitel, ott hagynám, és folytatnám az üzletemet.


Amíg meg dolgoznék akkor havi 200-400 helyett valószínűleg 400-600-at keresnék.


Idő + energia függvényében.

2021. máj. 25. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!