Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha álláskeresőként vagyok...

Ha álláskeresőként vagyok nyilvántartva, jár a TB?

Figyelt kérdés
Nincs járadékom, csak regisztráltam.

2021. jún. 11. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Külön kell kérni és papírt kitölteni ha rá szorulsz. Maguktól sajnos nem adják.
2021. jún. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kormányablakba egészségügyi szolgáltásra jogosultság iránti kérelem szociális rászorultság alapján ügykör, kérelemmel kitöltve
2021. jún. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előzőek írják! Csak az ellátás mellett (3 hó) van eü-jogviszonyod.

Kérelmezni kell - vagy pedig fizetni a havi 8e-t.

2021. jún. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

"Ha álláskeresőként vagyok nyilvántartva, jár a TB?"


Nem. Csak akkor vagy biztosított, ha ellátást is kapsz, mint álláskereső. Ha csak regisztrált vagy, akkor nem számítasz biztosítottnak, így fizetned kell magad után az egészségügyi szolgáltatási járulékot. Ez az egyik opció. A másik pedig az, hogy kérvényezed a kormányhivatalban a rászorultságod megállapítását. Ha megállapítják, akkor onnantól kezdve nem kell fizetned a fenti járulékot maximum 1 évig. A kormányhivatal erről értesíti a NEAK-ot, aki "leállítja" a járulékfizetési kötelezettség előírását és erről tudni fog a NAV is, aki ezeket a kötelezettségeket hivatott nyilvántartani.

2021. jún. 12. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

#1: miért "sajnos"....????


Senki nem fizetne maga után TB-t, ha automatikusan járna... Beregisztrálna álláskeresőnek, mellette feketén dolgozna, és MÁSOK fizetnék helyette a TB-ellátását.

Hát kösz, de NEM!

2021. jún. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok, lehet furcsa kérdés

De amennyiben nincs a tb-m rendezve értelemszerűen

Gondolom a házi orvosi rendelést sem vehetem igénybe?


Taj kártyám/taj számom emellett rendben.

2021. jún. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

De igénybeveheted.


Abban az esetben, ha valakinek a 408-as adónemen (egészségügyi szolgáltatási járulék) 6 hónapnyi összegnek megfelelő tartozása halmozodott fel érvényteleníti a NEAK a TAJ-számát ezzel az okkal. Ez annyit jelent, az egészségügyi rendszert más feltételekkel veheted igénybe, mint azok, akiknek nincs ennyi tartozásuk.


A TAJ-számod akkor lesz újra érvényes, ha a felhalmozott hátralékot maradéktalanul megfizeted.


Korlátozás lehet az érvénytelen TAJ-szám miatt például, hogy ingyen nem látnak el, vagy előre vagy utólag, de rendezned kell az ellátás összegét. Én az utólagost tudom elképzelni olyan rendszer mellett, ami soha nem tud naprakész lenni.


"Taj kártyám/taj számom emellett rendben."

Ennek így értelme nincs. Persze, hogy "rendben", hiszen van egy TAJ-kártyád, ami adott esetben korlátozottan jogosít bizonyos ellátásokra bizonyos esetekben.

2021. jún. 14. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Így van, ha nincs rendbe a jogviszonyod, piros jelzést kapsz, "TAJ érvényes (tehát a taj számod rendbe van, mivel itt élsz, nem külföldön), és jogviszonyod rendezetlen
2021. jún. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!