Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kaptam levelet, hogy pályakezd...

Kaptam levelet, hogy pályakezdő álláskeresők nyilvántartásából töröltek, akkor tb-m nem lesz már?

Figyelt kérdés
Kaptam az aktívkorúak ellátását, azt tudom, hogy így megszűnt és ha visszakerülök a nyilvántartásba, ha nem találnék munkát 1 éven belül akkor ismét járna. Azt írták, hogy 60 napon belül visszavesznek a nyilvántartásba, gondolom ugyan az a procedúra mikor végeztem a sulival és mentem intézkedni bizonyítvánnyal. Miután bekerültem a munkaügyi rendszerébe mentem önkormányzathoz tb-met intézni és 1 évig ők fizették. Nos mivel március 1.óta már nem önkormányzat adja a segély gondolom akkor a tb-t se és járási hivatalba kell elintézni. De nem értem.. 2 hónapig fizessem ki a tb-met magam, amit nem tudok sajna. Aztán visszakerülök a munkaügyi rendszerébe ellehet intézni a járási hivatalba vagy önkormányzatnál kell? hogy amíg nem dolgozok társadalom biztosításom legyen??
2015. júl. 27. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz TB-d!

Amikor igényelted, hogy a TB-det ne neked kelljen fizetned, akkor regisztrált munkanélküli voltál és ugye nem volt jövedelmed és teljes mértékben együtt működtél a munkanélkülivel.

Most viszont hiába nincs jövedelmed, de nem működtél együtt a munkanélküli központtal, illetve a járási hivatallal, tehát nem teljesítetted az alapvető feltételeket (gondolom ezt abból, hogy töröltek a rendszerből). Ergo rászorultság alapon sem jár a TB.

És igen, akár 1 hétre is fizetni kell a TB-t!

2015. júl. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor addig nem lesz míg nem dolgozom vagy nem fizetem magamnak? Hiába leszek 2 hónap múlva újra regisztrált álláskereső akkor se igényélhetem? Nagyon szuper :( Miből fizetném nem tudom hogy gondolják ezt, és még orvoshoz is kell járnom..
2015. júl. 27. 15:16
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

És ezen miért nem akkor gondolkoztál, amikor valamelyik feltételnek nem tettél eleget, vagyis amiért töröltek a rendszerből?

Amúgy igen, ez van. És addig orvoshoz sem kéne menned, még nem rendezed a TB-det, ugyanis ellátni ellátnak, de az ellátásod költségét ha kiküldik csekken, ami nem lesz kevés, nem kell meglepődni.

2015. júl. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%

szerintem jár a TB.


Engem már 3 hónapja töröltek és ugyanúgy ingynesen váltom ki a gyógyszert stb. munkanélküliként

2015. júl. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

interneten is utánanézhetsz, nem feltétel a TB ellátásának a munkaügyi központ együttműködése


A járási hivatal az egészségügyi szolgáltatás igénybevétele céljából annak a személynek állapítja meg szociális rászorultságát,

akinek családjában az egy főre jutó havi jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 120%-át (jelenleg 34.200,-Ft),

aki egyedülélő és jövedelme az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150%-át nem haladja meg (jelenleg 42.750,-Ft), és családjának vagyona nincs.

Vagyon: az a hasznosítható ingatlan, jármű, továbbá vagyoni értékű jog, amelynek

külön-külön számított forgalmi értéke, illetőleg összege az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének a harmincszorosát (jelenleg 855.000,-Ft), vagy

együttes forgalmi értéke az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének a nyolcvanszorosát (jelenleg 2.280.000,-Ft)



ebbe hol van benne hogy munkaügyi központtal való kapcsolattartás?

2015. júl. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

"ebbe hol van benne hogy munkaügyi központtal való kapcsolattartás?"

Hogy ez most is így van-e, azt nem tudom, mert már dolgozom és levonják a fizetésemből a járulékokat, viszont amikor munkanélküli voltam és igényeltem ezt, akkor kérték a munkanélkülitől az igazolást, miszerint együttműködöm a munkanélküli központtal. Mégpedig ehhez az igénylőlaphoz kellet csatolni.

2015. júl. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
tőlem nem kérték :D
2015. júl. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%
Akkor lehet, hogy csak nálunk voltak ilyenek az ügyintézők, mert nálunk mindenkinél, aki azért igényelte, mert munkanélküli volt, ezért jövedelemmel nem rendelkezett, attól kértek a munkanélkülitől igazolást!:)
2015. júl. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!