Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Villamosmérnökként kiegészítés...

Villamosmérnökként kiegészítés képpen elvégezeztem egy OKJ-s villanyszerelő képzést (34 522 04) mivel főállásban, alkalmazottként szükség volt a képesítésre. A kérdés az, hogy ezek után mi szükséges kizárólag az alábbi szituáció esetén?

Figyelt kérdés
Évente egyszer vagy ritkábban családon belül végeznék villanyszerelési szakmunkát (pl. új, beépített elektromos sütő üzembe helyezése), hogy erről számlát adva a termék garanciája érvényes legyen. A számlán max. 1Ft szerepelne, hiszen nem haszonszerzés a cél, hanem családon belüli segítség, ha már úgyis megvan a szakképesítésem és valós tudásom. Ha lehet, akkor nem szeretnék sem adózási sem ügyintézési, bürokratikus többletterhet a segítségnyujtás miatt. Ha ez nem kerülhető el, akkor inkább fizetek egy számlaképes kollégának.

2021. júl. 7. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Minek kéne számlát adj, ha nincs bevételed?
2021. júl. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Minek akarsz számlázni? Ennyire kényszeresen szabálykövető, törvényeket mindig szó szerint utolsó írott betűig betartó "jófiú" vagy? Semmi értelme az ötletednek és ne húzd ilyennel a saját idődet.
2021. júl. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Számlát csak vállalkozó adhat, amivel együtt jár egy csomó adó és papírmunka, akkor is ha nincs bevétel.
2021. júl. 8. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, manapság mivel kéne igazolni azt, hogy szakember kötötte be, ha számlával, akkor kampó. Ha valami egyéb papíron bélyegzővel (a számlán nyilván van bélyegzőlenyomat! ezért lehet elég vagy lehet szükséges a számla, ha eddig ketten nem értették), akkor olyan értelemben nem kampó, hogy bárki csináltathat bélyegzőt, de ha ügyintézés volna (mármint abban az értelemben, hogy eldöntendő kérdés az, hogy te tetted-e tönkre a bekötéssel, vagy a garancia érvényes, illetve a te hibádból halt-e meg a sütni vágyó rokon, hiszen nagyjából semmilyen más esetben ez a bekötés nem kerül elő témaként), akkor persze előkerül az, hogy jogosan van-e bélyegződ. És persze a bélyegző szövegén jelen esetben csak a végzettségeid lehetnének. Szerintem amúgy abba is beleköthet vitás eljárás esetén bárki, hogy az elterjedt szokás szerint (csak) a vállalkozóknak van bélyegzőjük, és noha bárki csináltathat névbélyegzőt, azért a szokás figyelembevételével ez csak-csak félrevezetés. :)
2021. júl. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Update: NAV-tól kértem állásfoglalást és kaptam is. Adószám igénylése után magánszemélyként is vásárolhatok számlatömböt, számlát is állíthatok ki. Megjegyzésben azt kell írni, hogy "ingyenesen nyújtott szolgáltatás".
2021. szept. 10. 15:10
 6/7 A kérdező kommentje:

"Nem tudom, manapság mivel kéne igazolni azt, hogy szakember kötötte be, ha számlával, akkor kampó."

Igen, számlával, három nagy gyártó is ezt kérte.

2021. szept. 10. 15:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszi a visszacsatolást!
2021. szept. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!